Байден лютує. Офіс Зеленського “перекрутив” зміст їхньої розмови

Автор: Тетяна Сененко
17:17 09.06

У Вашингтоні – і в Білому домі, і в Раді нацбезпеки, і в Державному департаменті – вкрай негативно сприйняли спотворення змісту розмови Володимира Зеленського і Джо Байдена в повідомленні на сайті президента України.

Байден лютує. Офіс Зеленського “перекрутив” зміст їхньої розмови

Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на американські джерела.

«Втім як і неприємні висловлювання Зеленського на адресу Байдена і Сполучених Штатів у його інтерв’ю напередодні телефонного дзвінка президента США. За словами наших джерел, у Вашингтоні не вірять в те, що спотворення інформації було випадковим «ексцесом виконавця», схильні розцінювати це як свідому маніпуляцію Банкової і ставлять під сумніви надійність України як партнера Сполучених Штатів», – пише видання.

Авторка публікації зазначає, що тепер є всі підстави вважати, що анонсований візит Зеленського в США навряд чи буде безхмарним. Якщо, звичайно, відбудеться.

Вашингтон, ніби-то, не забарився продемонструвати своє глибоке розчарування поведінкою Банкової: за нашою інформацією, зустріч Юрія Вітренка з радником Держдепу Шолле була демонстративно скасована саме через фортелі Банкової.

«Чому вивішування на сайт неузгодженого з американськими партнерами тексту – це погано? Тому, що, видаючи бажане за дійсне, Банкова по суті примусила американців зробити спростування, причому вустами самої ж Банкової, випнувши при цьому перед зустріччю Байдена й Путіна той факт, що Вашингтон сьогодні не готовий ні підтримати в Альянсі надання Україні ПДЧ, ні дати нашій країні якісь гарантії безпеки. І все ж це було відоме наперед», – йдеться у матеріалі.

Зазначимо, що Зеленський вважає «несуттєвим» то, що Офіс президента був змушений відредагувати в тексті його розмови з американським президентом Джо Байденом слова про підтримку надання Україні ПДЧ в НАТО.

Читайте также: “Нічого про Україну без України”. Порошенко попросив у сенаторів США про зустріч Зеленського і Байдена

Нагадаємо, у початковій версії повідомленні Банкової йшлося, що «президент США наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі. Він запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня».

Однак у повідомленні Білого дому, яке було оприлюднено приблизно о 3 годині ночі за київським часом, не повідомлялося, що Байден висловив підтримку надання ПДЧ Україна в НАТО.

Читайте також: Байден сказав про Путіна те, що досі не зміг сказати український президент Зеленський

«Українці неправильно охарактеризували заяву та виправили допис», – заявив представник американської Ради національної безпеки редакції Axios.

Тепер в пресрелізі Офісу президента України текст сформульований так:

«Джо Байден запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Володимир Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі».

До слова, раніше  п’ятий президент Петро Порошенко розкритикував дворічну політику умиротворення агресора  Зеленським. Зараз як ніколи є величезний ризик залишитися з агресором сам на сам, застеріг  Порошенко чинну владу, адже та руйнує коаліцію, вибудувану протягом 5 років., 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...