Авоськи знову в тренді! Столичний супермаркет знайшов “креативний” спосіб обійти закон про пакети (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
16:55 14.12.2021

Столичні супермаркети й торгові центри по-різному адоптуються до норми про заборону розповсюдження безкоштовних пластикових пакетів. Деякі мережі встановили “символічні” ціни, інші пропонують паперові або біорозкладні пакети, але є й ті, хто, скориставшись шпаринкою в законодавстві, знайшов досить оригінальну альтернативу.

Авоськи знову в тренді! Столичний супермаркет знайшов “креативний” спосіб обійти закон про пакети (ФОТО)

Про креативний підхід одного з київських ТЦ розповіла засновниця соціального проєкту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.

За словами активістки, одноразові пластикові пакети замінили на авоськи.

Шах та мат, невдахи! Якби між супермаркетами було змагання на найкреативніший та антиекологічний спосіб обійти закон про пакети, то цей супермаркет отримав би “золото”. Антизолото. Свідомо не даю коментарів про закон, хоча мене дуже просять ЗМІ. Тому що я й сама в очікуванні – а як усе піде? Ну ось – пішло“, – написала Аратовська 14 грудня у себе у Facebook.

Вона також оприлюднила кілька фото з червоними й жовтими сіточками замість пакетів.

Обурення екоактивістки викликано тим, що супермаркет замінив поліетиленові пакети пластиковими “сіточками”, що само по собі нівелює запроваджену з 10 грудня заборону.

Більшість користувачів соцмережі, які відреагували на допис, погодилися з Аратовською.

Нагадаємо, з 10 грудня в Україні почав діяти закон, який обмежує використання пластикових пакетів. Вони зникатимуть поступово, і вже тепер покупцям за них потрібно буде платити.

Уряд встановлюватиме мінімальну ціну на пластикові пакети, щоб стимулювати відмову від їх купівлі. Проте Кабмін поки що не затвердив потрібні підзаконні акти.

Згідно з нормами закону, спочатку починає діяти заборона безоплатного поширення пакетів. Майже всіх – маєчки, великі пакети, з ручками чи без. Виняток – лише пакети для риби, м’яса, молочної продукції чи круп, де це первинна упаковка.

Читайте також: Перший день без пластикових пакетиків – зрада чи перемога?

Разом з тим, відповідно до постанови Кабміну, з 10 грудня пластикові пакети мають стати платними. Ціни на пакети мають бути такими:

  • пакет без ручок і без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок з бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет з ручками і з бічними складками – 3 грн.

Використовувати пластикові пакети має бути заборонено в усіх сферах обслуговування, їх надаватимуть лише за гроші. За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом.

Читайте також: Кияни придумали, чим замінити платні пакети в супермаркетах (ФОТО, ВІДЕО)

Великий Київ у Google News

підписатися