Супермаркети ігнорують нову норму про платні пакети (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
13:26 10.12.2021

Відсьогодні, 10 грудня, в українських магазинах навіть невеличкі пластикові пакети мають стати платними. Водночас, супермаркети поки не поспішають вводити за них плату – по 2-3 гривні. А мережі фаствудів все ж вирішили дотриматися постанови Кабміну.

Супермаркети ігнорують нову норму про платні пакети (ФОТО)

Фото, зроблене в одному із супермаркетів столиці, опублікувало видання kyiv.media.

Зокрема, в столичній мережі “Варус” формально вказали вартість пакету – 1 копійка (відповідно до постанови він має коштувати як мінімум 2 грн). Втім на касі продавець “не пробиває” пакетик за таку ціну.

А в мережі “Сільпо”, за даними видання, сьогодні взагалі проігнорували дану норму. До слова, уряд для адаптації та виведення з обігу безкоштовних пластикових пакетів надав перехідний період – три місяці. Очевидно цим і скористались мережі супермаркетів.

Але не всі ігнорують нові норми. Наприклад, мережа “Макдональдс” все ж вирішила відмовитись від безкоштовних поліетиленових пакетів. 

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабміну з 10 грудня пластикові пакети мають стати платними. Ціни на пакети мають бути такими:

  • пакет без ручок і без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок з бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет з ручками і з бічними складками – 3 грн.

Використовувати пластикові пакети має бути заборонено в усіх сферах обслуговування, їх надаватимуть лише за гроші.

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 грн. Виняток становлять біорозкладані пакети для упаковки у виробництві.

Великий Київ у Google News

підписатися