Аваков та Єрмак відреагували на заяву Фокіна щодо амністії бойовиків

15:27 31.08.2020

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, а також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відреагували на заяву керівника української делегації в мінській Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна щодо особливого статусу для Донбасу та амністії бойовиків.

Аваков та Єрмак відреагували на заяву Фокіна щодо амністії бойовиків

Так, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що висловлювання Фокіна є провокаційними і спекулятивними.

Жоден наш солдат не має гинути через недолугі політичні спекуляції. Тому заява представника України у ТКГ В. Фокіна про загальну амністію та особливий статус для всієї території Донбасу є провокативною і не відповідає національним інтересам. Пам’ятаємо про те, що за кожен клаптик української землі на Донбасі загинули тисячі наших солдат”, – сказав Аваков.

Водночас, як зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, окремі коментарі, що прозвучали в інтерв’ю Фокіна, не відображають офіційної позиції України.

Давайте відокремлювати особисту позицію від позиції делегації. Вітольд Фокін щойно приєднався до переговорного процесу та розбирається з тематикою. І якраз деякі одіозні та двозначні формулювання, на які чомусь погодилася попередня влада, сьогодні українська сторона намагається пом’якшити чи застосувати виключно в межах національних інтересів України”, – зазначив Єрмак.

Він наголосив, що амністія не може стосуватися осіб, які скоювали воєнні злочини, захоплювали заручників, катували та вбивали полонених, торгували людьми, брали участь у фінансуванні тероризму та вчиняли деякі інші тяжкі злочини.

Керівник Офісу президента також зауважив, що Мінські угоди та пропозиції української делегації з доопрацювання законопроекту про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО не передбачають особливого статусу для всього Донбасу – йдеться виключно про тимчасово окуповані райони.

Є чіткі червоні лінії, які неодноразово окреслював Президент України Володимир Зеленський. Тому позиція української делегації в мінській ТКГ повністю відповідає національним інтересам України”, – наголосив Єрмак.

Як повідомлялося, напередодні заступник голови української делегації на переговорах в Мінську, перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донбасу і за загальну амністію.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, нещодавно Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а Леонід Кравчук очолив її замість Леоніда Кучми.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин