Особливий статус усьому Донбасу і загальна амністія. Таким бачить шлях до миру Вітольд Фокін

19:11 30.08.2020

Перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін, що нещодавно став заступником голови української делегації на переговорах в Мінську, підтримав надання особливого статусу всій території Донбасу і загальну амністію. Він вважає, що “і з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку повинні бути розслідувані”.

Особливий статус усьому Донбасу і загальна амністія. Таким бачить шлях до миру Вітольд Фокін

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Страна.ua”.

Зокрема, він виявив готовність поїхати на підконтрольну бойовикам частину Донбасу і каже, що у цьому питанні його підтримує голова української делегації в Мінську Леонід Кравчук.

Хочу своїми очима побачити людей, дізнатися, чим вони дихають, яким вони бачать варіант безконфліктно розійтися в цій ситуації”, – зазначив він.

Щоб на Донбасі настав мир, потрібно оголосити загальну амністію і надати всьому Донбасу особливий статус, впевнений Фокін.

Ще важливе питання про амністію. І з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку повинні бути розслідувані, і винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу”, – заявив Фокін.

На питання, чи готовий він під час поїздки на непідконтрольну частину Донбасу проводити переговори з керівниками невизнаних “республік”, представник переговорної групи відповів, що може це зробити, якщо буде відповідне доручення президента або Верховної Ради.

Влада поки ніяк не відреагувала на дану заяву, а от опозиція відповіла миттєво. Зокрема, представник “Європейської солідарності” Олександр Турчинов назвав заяву Фокіна про необхідність надання особливого статусу всьому Донбасу, а також про те, що “обидві сторони вчиняли злочини”, не просто проявом старечого маразму.

За його словами, це “демонстративний перехід довіреної особи Зеленського на бік країни-агресора та протягування антидержавницької позиції, що відображає стратегічні інтереси Путіна”.

Хочу запитати у представників Зеленського в ТКГ, які злочини вчиняли українські військові на Донбасі, захищаючи та звільняючи рідну землю ціною власного життя? Невже фокіни, кравчуки та ті, хто за ними стоїть сподіваються, що Україна віддасть Путіну весь Донбас, який російські війська не змогли захопити силою?” – зазначив він. 

Турчинов заявив, що якщо Фокін і Кравчук не будуть негайно відкликані з ТКГ та проти них не будуть відкриті кримінальні справи, це означатиме, що вони озвучують узгоджені тези “зеленої влади”.

В такому випадку, подібне вимагатиме адекватного реагування на ці події мільйонів українців, що готові захищати свою країну”, – додав представник опозиції.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, нещодавно Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а Леонід Кравчук очолив її замість Леоніда Кучми.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин