Вітольд Фокін увійшов до переговорної групи щодо Донбасу

13:28 18.08.2020

Перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Вітольд Фокін увійшов до переговорної групи щодо Донбасу

Відповідний указ № 327/2020 Глава держави Володимир Зеленський підписав 18 серпня 2020 року, повідомили в Офісі президента України.

“Згідно з документом, Володимир Зеленський визначив Вітольда Фокіна першим заступником глави делегації (за згодою)”, – йдеться в повідомленні.

Вітольду Фокіну – 87 років. Зазначимо, що Фокін у вересні 1991 року очолив уряд України, а в грудні цього ж року разом з президентом Леонідом Кравчуком від імені України підписав Біловезьку угоду про ліквідацію СРСР.

Уваги заслуговують заяви Фокіна про агресію РФ на Донбасі. Так, у 2017 році Фокін висловлював думку, що сепаратизм — це “хвороба” та влада упустила момент, коли варто було на неї відреагувати.

Також Фокін виступав за виконання умов Мінських домовленостей та заперечував можливість виведення російських військ та встановлення Україною контролю над територією Донбасу перед проведенням там місцевих виборів.

У 2019 році Фокін заявляв, що війну на Донбасі можна було зупинити за 2 тижні, “якби на самому початку втрутилися в цю справу перші особи”. Тоді ж він заявляв, що у наданні Донбасу особливого статусу та введення там другої держаної мови немає нічого “страшного”.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук замість Леоніда Кучми очолив переговорну групу по Донбасу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...