Аваков хоче забрати для поліції 16-поверхову будівлю Інституту фізіології. Науковці – проти

Автор: Марія Супрун
14:00 28.02

Міністерство внутрішніх справ України на чолі з Арсеном Аваковим звернулося до Національної академії наук з проханням передати до сфери управління Нацполіції 16-поверхову будівлю Інституту фізіології у Києві, що розташована біля будівлі МВС на вулиці Богомольця, 4.

Аваков хоче забрати для поліції 16-поверхову будівлю Інституту фізіології. Науковці – проти

Відповідний документ опинився у розпорядженні LB.ua.

Як йдеться в листі, “територіальні органи та підрозділи поліції гостро потребують додаткових будівель та споруд для розміщення особового складу на території м. Києва”. І саме тому МВС сподівається на “взаєморозуміння і позитивне вирішення порушеного питання”. 

Водночас, як розповів професор, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології НАН України Віктор Досенко, в цьому корпусі розміщується щонайменше вісім відділів Інституту, там стоїть електронний мікроскоп, два поверхи будівлі займає віварій.

Там все, що потрібно для функціонування Інституту. Забрати цей корпус – це закриття провідного Інституту в галузі біології, фізіології. В цьому корпусі проводяться міжнародні конференції, там працювала купа майбутніх нобелевських лауреатів. В ньому були зроблені світового рівня відкриття, наприклад, створена система перфузії клітини”, – говорить Досенко. 

З цього приводу в інституті мала відбутися вчена Рада, очікується, що Інститут та НАН дадуть негативну відповідь МВС.

Нагадаємо, Аваков також постійно просить грошей на доплати поліції з коронавірусного фонду. Так, в жовтні 2020 на доплати поліцейським Аваков просив 1,9 млрд гривень. Наприкінці жовтня Кабмін утвердив передачу коштів з COVID-фонду поліцейським. До того, в червні минулого року, він попросив ще 2,6 млрд гривень.

А вже у січні 2021 року, Аваков зажадав на доплати 126,3 млн грн з коронавірусного фонду

Великий Київ у Google News

підписатися