Апеляційний суд скасував арешт картин родини Порошенків

12:21 06.08

Київський апеляційний суд скасував арешт колекції картин п’ятого президента Петра Порошенка за апеляційною скаргою захисту. Колегія суддів вирішила, що рішення про арешт майна приймалось у неприпустимий спосіб.

Апеляційний суд скасував арешт картин родини Порошенків

Про це йдеться в матеріалах суду, пишуть Українські новини.

Відзначається, що арешт на майно – 42 картини і одну літографію, які є речовими доказами в кримінальному провадженні, було накладено з метою забезпечення їх збереження.

Апеляційну скаргу подав адвокат Порошенка Ігор Головань. В ній, зокрема вказано, що в цій справі немає обгрунтованої підозри у вчиненні п’ятим президентом кримінального злочину. Також він наголосив на відсутності даних про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини.

Судді задовольнили апеляцію, тому що при накладенні арешту була низка порушень. Зокрема, обшук в музеї Гончара проводили без дозволу – лише на підставі службової записки старшого оперуповноваженого в органах внутрішніх справ підполковника ДБР Анатолія Савіна. Далі прокурор звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на це майно, і воно було задоволено.

Вивчивши матеріали, колегія суддів вирішила, що законність арешту майна не доведена, однак слідчий суддя на це уваги не звернув і прийняв рішення про арешт майна. Таким чином, зазначене рішення підлягає скасуванню з винесенням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурора.

загрузка...

Дане рішення було прийнято 27 липня.

Нагадаємо, у травні ДБР відкрило кримінальне провадження проти Порошенка за те, що він задовго до своєї президентської каденції привіз в Україну ці художні твори. 26 травня родина Порошенків мала намір відкрити для публічного ознайомлення цю колекцію, однак спецназ ДБР силою увірвався в Музей Гончара і без жодних правових підстав «заарештував» картини.

Пізніше Порошенко приїхав на допит у ДБР з карикатурами на Зеленського (ФОТО). Пізніше виставку картини з колекції родини п’ятого президента у Музеї Гончара відкрили перформансом – картини “кинули” за грати.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...