Штурм музею – ДБР виламало двері через картини Порошенка

17:37 26.05

Сьогодні вранці Петро Порошенко відкрив у Музеї Гончара виставку художніх творів з родинної колекції, за які ДБР відкрило проти нього кримінальне провадження, звинувачуючи у їх контрабанді. Не пройшло і півтори години, як на заклад культури напали спецназівці ДБР, які увірвались у приміщення, виламавши двері та розштовхавши присутніх.

Штурм музею – ДБР виламало двері через картини Порошенка

Про це повідомляють Букви.

Зазначається, що на місці був народний депутат від партії “Європейська Солідарність” Артур Герасимов.

Це означає тільки одне, що вони (в ДБР) нічого не можуть знайти за той період, коли Петро Порошенко був президентом України. А тому що нічого немає. Все відбувалося згідно закону”, – прокоментував Герасимов поведінку силовиків.

Видання не повідомляє, з якою метою силовики штурмували будівлю музею, а от на сайті “Європейської солідарності говориться, що директор музею Петро Гончар повідомив, що невідомі зі зброєю без рішення суду зламали двері та увійшли у приміщення, блокували його та співробітників у приміщеннях музею і не дозволяли користуватись телефоном.

загрузка...

Яке судове рішення? Виламали двері, забороняли дзвонити по телефону. Не пояснювали нічого. Я намагався телефонувати власнику колекції для дозволу на перегляд колекції. Забороняли. Пояснювали, що оглянуть приміщення відповідно своїм посадовим обов’язкам, що вони мають право громадські приміщення оглядати. Це приміщення комунальної власності. Я був там, але двері виламали в експозицію. Можливо, вони виносять роботи десь. Ніхто не показував рішення суду. Я був у кабінеті, вони самі проломилися, навіть не попередили, що ламають двері”, – розповів директор музею.

Додамо, що сам Порошенко на відкритті виставки зазначив, що вона дуже важлива, і відкривається вона “саме об 11 годині, саме 26 травня” (на цей час Порошенка викликали на допит до ДБР по справі за “контрабанду” картин, яку йому намагаються приписати).

Він також поіронізував над керівництвом ДБР, “подякувавши” за прискорення виставки і наголосив, що картини були куплені та ввезені в Україну задовго до його президентської каденції – ще у 2012 році, і разом з полотнами представив на виставці оригінали митних декларацій по всім 43 роботам, перелік цих робіт і платіжні доручення на сплату цих робіт, які були зроблені з його особистого рахунку після сплати всіх необхідних податків державі. За його словами, так само і в митному оформленні було зроблено чіткий запис у відповідності до законодавства.

Картини ввезені законно. Для цього достатньо було просто подивитись, бо я не зобов’язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони збереглися, для цього достатньо було просто подивитися в базу даних митної служби і не оббріхувати лідера опозиції. Намагатися оббрехати мене в своїх відосіках – у вас це не вийшло. Ви облили брудом себе, а намагалися облити брудом всю правоохоронну систему держави”, – наголосив Порошенко.

Він також зазначив, що в експозиції – роботи художників Айвазовського, Котарбінського, Тропініна, Хмелюка, Рєпіна, які були пов’язані з Україною, любили її, працювали тут, а їхні твори мають неабияке значення для всіх, хто шанує справжнє мистецтво.

порошенко, картини, виставка порошенко, картини, виставка порошенко, картини, виставка порошенко, картини, виставка порошенко, картини, виставка

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...