“Антонову” 75 років: цікаві факти про літаки підприємства

Автор: Марія Супрун
11:59 31.05.2021

31 травня 2021 року виповнюється 75 років з дня заснування Дослідного конструкторського бюро під керівництвом видатного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова, яке сьогодні є флагманом авіаційної галузі України – ДП “Антонов”.

“Антонову” 75 років: цікаві факти про літаки підприємства
Світлодіодне освітлення

За ці роки на підприємстві були створені більше 125 типів та модифікацій літаків різного призначення. Але в світі «Антонов» відомий перш за все як розробник транспортних літаків, а також регіональних пасажирських лайнерів та літаків спеціального призначення.

Наразі під керівництвом С.А. Бичкова ведуться активні роботи з виробництва транспортних літаків Ан-178. Три з них призначені для постачання Збройним силам України. Напередодні відзначення 75-річчя підприємства колектив ДП «АНТОНОВ» завершив стапельне складання фюзеляжу першого з літаків Ан-178. Ведуться роботи зі стикування крила. . 

Підготували для Вас добірку цікавих фактів про літаки виробництва ДП «Антонов».

Авіаконструкторське бюро «Антонов» створили 31 травня 1946 року на базі Новосибірського авіаційного заводу. В тому ж році на світ з’явився літак Ан-2, відомий як «кукурузник». Він записав на свій рахунок кілька рекордів: найдовше серійне виробництво – понад 70 років, і найбільша кількість випущених одиниць – 18 тисяч. Що зробило Ан-2 наймасовішим одномоторним біпланом в історії.

Причому виробництво «кукурузника» і не думає зупинятися – його досі виробляють в Китаї.

Уже в 1971 році світ побачив Ан-124 «Руслан». А в 1982 році літак здійснив свій перший політ. Причому на момент створення він був найбільшим літаком на планеті. За весь час свого існування «Руслан» встановив більше 20 світових рекордів, серед яких окремої уваги заслуговують наступні – рекорд вантажопідйомності (171 219 кілограм на висоту майже 11 кілометрів) і рекорд дальності перельоту замкнутим маршрутом (майже 20 151 кілометр). На жаль, цей же літак став останнім, до створення якого доклав руку Олег Антонов – в 1984 році видатного конструктора не стало.

Але вже через шість років перший політ здійснив інший літак-рекордсмен – Ан-225 «Мрія». На рахунку «Мрії» 240 рекордів, в тому числі звання найбільшого і найпотужнішого літака в світі. При цьому Ан-225 ще й найбільший літак, який здійснив більше одного польоту.

На рахунку в «Мрії» також і головні рекорди серед «важкоатлетів» – абсолютний рекорд вантажопідйомності з показником 253,8 тонни, перевезення найважчого в історії авіації моновантажу і найдовшого в історії авіації моновантажу – 187,6 тонн і 42,1 метра відповідно.

Тільки уявіть, в свій перший політ літак братів Райт пролетів 240 метрів – це менше, ніж довжина транспортного відсіку «Мрії».

Президент України Володимир Зеленський привітав працівників і ветеранів державного підприємства «Антонов».

«Колективу підприємства є чим пишатися. Завдяки вашому професіоналізму та самовідданій праці створено понад сто типів літаків, відомих в усьому світі. Візитівкою України сьогодні є сучасні реактивні літаки сімейства Ан-148, Ан-158, Ан-178, вантажні гіганти «Антей», «Руслан», «Мрія», що стали вагомим внеском у розбудову та становлення авіаційної галузі України», – відзначається у вітанні Глави держави.

Президент побажав працівникам підприємства здоров’я, добробуту та нових звершень в ім’я незалежної Української держави.

Також колектив Харківського авіаційного інституту подякував ДП «Антонов» за самовіддану працю та багаторічну дружбу та опублікував відео з історичними кадрами.

Нагадаємо, у вересні 2020 року “Антонов” виробив перший літак Ан-178 без жодної російської деталі. Крім того, восени 2020 року держпідприємство “Антонов” отримало нового керівника.

Великий Київ у Google News

підписатися