Англійська від дошкільнят до держслужбовців – Зеленський подав законопроект про новий статус іноземної мови

Автор: Оксана Тупальська
15:58 28.06.2023

Незалежно від посади та обов’язків на держслужбі кожен мусить знати англійську мову, а дитина, яка щойно переступила поріг садочка, почне ходити на уроки англійської. Законопроект з новими щодо іноземної мови вимогами подав до парламенту Володимир Зеленський.

Англійська від дошкільнят до держслужбовців – Зеленський подав законопроект про новий статус іноземної мови
Світлодіодне освітлення

Законопроект ро застосування англійської мови в Україні №9432 закріплює статус англійської мови як як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

“Євроінтеграційні прагнення України визначають, зокрема, і визнання європейських стандартів у сфері мовної політики. Як відомо, одним із ключових пріоритетів внутрішньої політики ЄС та важливим елементом конкурентноспроможності Європи (згідно з баченням ЄС) є вивчення іноземних мов. Зокрема, нинішня політика ЄС спрямована, серед іншого, і на те, щоб кожен громадянин європейської спільноти володів, як мінімум, двома іноземними мовами”, – вказано в пояснювальній записці до документу. 

Також, як можна побачити з порівняльної таблиці до документу, хоч в Україні надалі мовою послуг на транспорті залишається державна мова, застосування мов у сфері транспорту визначається законами України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та “Про застосування англійської мови в Україні”.

Зазначається, що мовою Збройних Сил України є державна мова. Проте додається, що у діяльності Збройних Сил України може використовуватися англійська мова як мова міжнародного спілкування. Подібний припис стосується Нацгвардії. 

Нововведення чекають і на вихованців дитсадків. Відповідно до документу, закладах дошкільної освіти забезпечується обов’язкове вивчення англійської мови для дітей старшого дошкільного віку. Заклади дошкільної освіти забезпечують обов’язкове використання англійської мови в освітньому процесі для дітей раннього, молодшого дошкільного та середнього дошкільного віку.

Особи, які отримують ступінь доктора наук мають підтвердити ще й знання англійської мови на рівні В1 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR). 

Англійська вводиться до звернень громадян, до обов’язкових вимог для осіб, які працюють на мають намір працювати у місцевих держадміністраціях. У разі проведення конкурсу на посади державної служби, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, – мають надаватися реквізити документа, що засвідчує відповідний рівень володіння англійською мовою.

А на телебаченні дозволяється трансляція фільмів та програм як українською, так і англійською мовами. Якщо ж застосовуються інші мови окрім цих двох – вони мають бути перекладені у вигляді накладання звуку чи титрів. 

Нагадаємо, про те, що англійська може отримати в Україні новий статус рік тому повідомляв галава уряду Денис Шмигаль, він казав, що Кибмін над цим працює. Однак, як бачимо, презентував відповідний законопроект президент. 

Великий Київ у Google News

підписатися