Американський меценат збудує в Київській області сучасну школу на 700 учнів

16:50 15.05

В селі Тарасівка Фастівського району збудують сучасну школу на 700 учнів завдяки фінансовій підтримці американського благодійника Делла Лоя Хансена. Сьогодні тут заклали символічну капсулу будівництва школи "HansenVillage Academy".

Про це розповів голова КОВА Руслан Кравченко.

За його словами, школу зведуть на території Містечка Хансена – житлового комплексу, який Делл Лой Хансен будує для внутрішньо переміщених осіб, що змушені були покинути свої домівки через російську військову агресію.

Школа відкриє свої двері 1 вересня 2025 року. Пан Хансен запевнив, що це буде одна з найкращих шкіл в Україні. З фахівцями одного з українських закладів вже розробляють освітню програму.

Це сучасний заклад площею майже 6,5 тис. кв. м. Тут облаштують 27 класів, бібліотеку, спортзал, укриття, два спортивні корти, конференц-зал.

Майбутні першачки разом з батьками живуть в містечку.

Сьогодні в містечку також почали заселення родин в оселі, зведені під час третьої черги будівництва. Це 24 сімʼї – люди з тимчасового окупованих або прифронтових територій. У кожної своя складна життєва історія. Але очі всіх нових мешканців сьогодні світилися від щастя.

Будівництво Містечка Хансена розпочалося в червні 2023 року. Дві черги вже здані. Тут вже мешкають 229 родин – понад 1 тис. осіб.

Помешкання – трьох типів. Будинки із гаражем, кожен на 110 кв. м; двокімнатні та трикімнатні квартири. Квартири оснащені всім необхідним для комфортного проживання: меблями, сучасною технікою, текстилем та посудом.

Також тут планують збудувати четверту чергу житла, садочок, бібліотеку, басейн, будинок культури.

За словами Руслана Кравченка, КОВА з Боярською міськрадою надають максимальну допомогу в реалізації проєкту. Зокрема, надається супровід під час будівництва, допомога з містобудівною документацією, земельними питаннями, електрикою, адміністративна допомога; компенсація за комунальні послуги, облаштування доріг тощо.

Підтримка військових та ВПО є одним із головних завдань для нас. Тому вдячний Деллу Лою Хансену, який не зупиняється на вже реалізованих проєктах, а розробляє нові. Люди, які через російських окупантів, втратили все, що заробляли десятками років, мають знати, що вони не одні зі своїми проблемами. І завжди можуть розраховувати на нашу допомогу”, – додав він.

Читайте також: Благодійники викупили ЖК під Києвом для родин, що втратили житло через війну: вже заселено три під’їзди 

Нагадаємо, на Київщині вже заселені декілька “Містечок Хансена”. Зокрема, у жовтні минулого року вимушені переселенці почали заселятись у “Містечко Хансена” у Тарасівці . У грудні того ж року у Тарасівці відкрили другу чергу “Містечка Хансена”.

Днями стало відомо, що у селі Колонщина збудують другу чергу “Чудо-містечка Хансена” для вимушених переселенців літнього віку.

Останні новини