Зокрема, як повідомив прем’єр міністр Денис Шмигаль, за даними РНБО, активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тисяч у суботу знизилася на 18,5%, а в неділю — на 27%.
Тобто, люди залишилися вдома. Так само ми бачимо, що на ці вихідні мобільність користувачів була чи не найнижчою з весни, коли діяв жорсткий карантин. Ми закликаємо українців та бізнес дотримуватися всіх правил. Очікуємо, що темпи зростання захворюваності зменшаться приблизно за 2 тижні”.
За даними платформи для роботи з відкритими даними Оpendatabot, у вихідні з локдауном заклади громадського харчування втратили 27% виручки. Усього за тиждень грошовий обіг кафе та ресторанів впав на 10% у порівнянні з попереднім тижнем.
Як зазначається, від початку карантину у березні обіги ресторанів впали на 81% в порівнянні з докарантинними показниками. Влітку ресторанному бізнесу вдалося відновитися. Проте вже з середини жовтня обіги знову падають.
“На суботу та неділю припадає основна частина виручки закладів громадського харчування. У вихідні дні ресторани заробляють в середньому 41% від свого тижневого обороту, бари — 40%, піцерії і кальянні — 35%, фастфуд — 31%, кондитерські — 30%”, — йдеться у дослідженні Poster.
За даними, від початку карантину у березні обіги ресторанів впали на 81% в порівнянні з докарантинними показниками. Влітку ресторанному бізнесу вдалося відновитися. Проте вже з середини жовтня обіги знову падають.
Читайте також: В Україні можливий повний локдаун мінімум на 3 тижні
Нагадаємо, Кабмін до кінця місяця ввів карантин вихідного дня – що працюватиме. Також в країні тепер діє не адаптивний, а загальнонаціональний карантин. Введення локдауну на вихідних викликало хвилю протестів з боку підприємців, сьогодні вони навіть побилися з правоохоронцями. Тим не менш Рада провалила голосування постанови про скасування карантину вихідного дня.
Мер Києва Віталій Кличко підтримав локдаун на вихідних.