Про це повідомили на сторінці організації “Має значення”.
Дослідивши понад 60 вивісок у столиці, активісти дійшли висновку, що цінними для громадськості є далеко не всі. Найбільшу вагу мають ті, з якими місцеві та гості найбільше взаємодіють – територіально це Поділ і центральна історична частина Києва. Саме тому проект і мав такий приголомшливий успіх на старті у 2023 році.
За час роботи було врятовано чотири історичні вивіски: «Квіти», «Кольорове фото», «Молоко» (спільно з @milkbarkyiv) і «Перукарня».
На Подолі залишаються ще дві вивіски, які організація мріє врятувати, тільки-но власники дадуть на це дозвіл: «ПЕРУКАРНЯ» на вул. Межигірська, 3 та «Автостанція Поділ» на вул. Нижній Вал, 15а. Крім того, активісти готові зберегти єдину неонову вивіску, що залишилася в Києві, «МИСЛИСВЕЦЬ» на пров. Нестеревський, 7. Власник обіцяв повернутися до обговорення цього питання після закінчення війни.
Читайте також: На фасаді садиби Тарнавського на Подолі відреставрували вивіску минулого століття – як вона тепер виглядає
“Щодо решти – приголомшливих вивісок у районі ДВРЗ, Троєщини, Солом’янському чи Голосіївському, нам не вистачить ні підтримки населення, ні коштів, ні можливостей донести цінність”, – зауважують активісти організації. Адже відновлення вивісок – це і витрати, й відповідні донати , яких не вистачає для роботи.
Відомо, що історична відреставрована вивіска «Молоко» тепер прикрашатиме цех Milk Bar у столиці. Крім того, у березні цього року активісти взялися за відновлення вивіски «Прання білизни» на Кловському узвозі: для неї шукатимуть нового власника.