Активісти рятують ліс від забудови. В хід пішли фотосесії

21:12 17.10

Екоактивісти столиці вирішили оригінальним способом вберегти “Київську амазонію” від бетонування. Спільнота протистоїть забудові з допомогою сміливих фотосесій.

Активісти рятують ліс від забудови. В хід пішли фотосесії

Про це повідомляє Маруся Живіна у Facebook-спільноті “Заказник Горбачиха”.

Схоже, що таким чином фотограф вирішила привернути увагу громадськості до так званої “Київської Амазонії” майже 83 га лісу, який слугує домівкою для рідкісних рослин і тварин.

Зазначається, що унікальна оаза розташована на Русанівських садах (ур. Горбачиха) і там живуть бобри й норки, а в прибережній акваторії є «зимувальні ями», в яких переживає найлютіший холод риба.

Окрім цього, екосистема є частиною “дніпровського” коридору – головного міграційного шляху птахів.

Баталії щодо цього місця ведуться з 2017 року, однак вже в 2021 це місце перестане існувати в якості заповідної зони.

“Не дарма Горбачиха охороняється двома міжнародними конвенціями – Бернською і Боннською . Але 2021 року ця місцевість за документами перестає бути заповідною (до речі, не підкажете, як це взагалі можливо?), і на неї вже давно точить зуб один із київських забудовників, який хоче там звести варіант “рубльовки” з причалом для яхт й іншими атрибутами кошерного життя”, – написала фотограф.

Попри те, що роботи вже почались, екозахисники не падають духом.  Активісти мають надію, що до кінця проведення місцевих виборів представники порядних політичних сил стануть на захист урочища і тим самим покажуть свою гідну позицію.

Нагадаємо, що в Києві заборонено обрізати дерева. До кінця року в столиці діє мораторій на омолоджувальне обрізання дерев.

Читайте також: Послідовники “проффесора”. Кандидатка від “Слуг” обіцяє “підвищити екологію”

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...