Киянам нагадали, що в Києві заборонено обрізати дерева

16:15 16.10.2020

До кінця року в столиці діє мораторій на омолоджувальне обрізання дерев. Заборона була введена через те, що воно часто здійснювалось неякісно і після неї дерева починали всихати і гинути. Причина – застаріла методика обрізки, яка не змінювалась десятки років і в сучасних кліматичних умовах має вже зовсім інші наслідки для дерева.

Киянам нагадали, що в Києві заборонено обрізати дерева

Про це на свой сторінці у Facebook нагадав голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

За його словами, мораторій на цей вид обрізки дерев закінчується 20 грудня цього року. Під час дії заборони місто спільно з комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень та активістами мали розробити правила безпечного для дерев омолоджувального обрізання. Однак цей намір так і не було здійснено. 

Яловий зауважив, що отримує багато звернень від активістів, які говорять про важливість створення єдиних стандартів з обрізки дерев, адже скоро мораторій припинить дію, тому направив пропозиції з окремими правилами обрізання дерев до «Київзеленбуду».

Адже, підкреслює депутат, правильна омолоджувальна обрізка має низку переваг:

  • дозволяє покращити зовнішній вигляд дерева;
  • сприяє кращому його росту;
  • подовжує дереву життя.

Він каже, що дотримання цих стандартів дозволить покращити стан та зовнішній вигляд зелених насаджень.

Сподіваюсь, що пропозиції будуть опрацьовані комунальним підприємством якнайшвидше і допоможуть зберігати зелені насадження у місті”, – додав Яловий.

Нагадаємо, Київрада встановила мораторій на обрізку всіх дерев, крім аварійних, ще у 2018 році.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...