Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, пише Укрінформ.
За його словами, мова йде про частину 6 статті 57 Виборчого кодексу, яка передбачає, що вартість агітаційних матеріалів не має перевищувати 6% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Законодавець просто переплутав неоподатковуваний мінімум, який на сьогодні становить 17 грн, і прожитковий мінімум, який становить 2189 грн. Таким чином, ми опинилися в ситуації, коли кандидат не може витрачати на агітацію більше, ніж 1 грн 2 копійок”, – пояснив Кошель.
Читайте також: Як Зеленський агітує за “Слугу народу” під час робочих поїздок Україною
Ст. 57 Виборчого кодексу включає до предметів виборчої агітації плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, бейджі, USB-флешки, футболки, парасольки і шарфи.
До чого це може призвести? Фактично, це може призвести до того, що ми або заженемо агітаційну кампанію в “тінь”, коли агітація буде проводитися за рахунок різноманітних благодійних фондів, які юридично не матимуть жодного відношення до кандидата, або до того, що більшість форм виборчої агітації кандидати і політичні партії просто не зможуть реалізувати”, – зазначив Кошель.
Читайте також: Київ – серед лідерів за кількістю порушень виборчого процесу. На Київщині ситуація одна з найкращих
Отже, навіть листівка або газета дорожче 1,02 грн може вважатися формою підкупу – підкреслив голова КВУ. Він закликав парламент виправити помилку, але обмежити вартість агітаційних матеріалів.
Кошель вважає прийнятною вартість агітматеріалів в 15-20 грн і впевнений: якщо підвищити цю суму до 63 грн, як пропонувалося раніше в змінах у Виборчого кодексу, то можна навіть легалізувати форми підкупу.
Тобто ті ж самі флешки із символікою партії чи кандидата для когось із виборців буде просто агітаційним матеріалом, а для когось – певною матеріальною вигодою. І тому варто зробити певну прийнятну вартість агітаційних матеріалів”, – додав Кошель.
Читайте також: “День виборів”: скільки коштують політикам білборди та “польоти” над Києвом
Нагадаємо, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою. Центральна виборча комісія затвердила календарний план місцевих виборів 2020 з інформацією про етапи та періоди виборчого процесу, який стартував 5 вересня. Виборчу адресу змінили більше 93 тисяч українців. Лідери – Київ і Київщина.
Напередодні ЦВК оприлюднила суми застав для кандидатів.