Як повідомляє пресслужба Нацполіції, серед фігурантів – власник групи товариств, який є організатором, директор одного з цих товариств, службовець Державної податкової служби, а також керівник управління одного з відділень банку.
За даними слідства, оборудку організував власник групи товариств-управителів фонду фінансування будівництва, залучивши директора одного з товариств, службових осіб податкової служби та банківської установи.
Діяли поплічники за наступною схемою: спершу без відома забудовника за підробленими документами продали майнові права на об’єкти нерухомості в чергах будівництва, а надалі продали ці права підконтрольним особам.
Своєю чергою, працівник податкової служби та керівник управління одного з відділень держбанку надали службову інформацію, яка допомогла провернути аферу.
У такий спосіб фігуранти заволоділи нерухомістю, що належала ПрАТ “ХК “Київміськбуд”. Сума завданих збитків сягає 282 млн грн.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора організатору та учасникам схеми, залежно від їхньої ролі, повідомлені підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 та 5 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації),
- ч. 1 ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації),
- ч. 2 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).
Наразі організатору – власнику групи товариств суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення 282 500 000 грн застави. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів іншим підозрюваним.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до десяти років.
Читайте також: Гроші заплатили, квартир немає: «Київміськбуд» безнадійно заморозив 22 багатоповерхівки
Як повідомляв “ВК”, 80% активів “Київміськбуду” належить Києву. На початку 2023-го компанія призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.
19 квітня 2023 детективи НАБУ звернулися до голови КМДА Віталія Кличка з вимогою надати документацію щодо співпраці з “Київміськбудом”. Йдеться про звернення компанії до Київради з проханням про докапіталізацію на 1 млрд грн. Інформацію про це оприлюднили журналісти.
Також ЗМІ писали про те, що голова Київміськбуду виїхав з України з довідкою про інвалідність та підкорив Еверест. З 24 лютого 2022 року будівельник провів за кордоном 240 днів – 8 місяців або рівно половину часу від початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, журналісти виявили на Лазуровому узбережжі Франції розкішну віллу вартістю 20 мільйонів євро, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Оксани. Кушнір у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.