74% українців ігнорують паски безпеки. Найбільш дисципліновані – кияни

17:14 07.12.2020

В Україні нема жодного міста, де хоча б половина водіїв використовували ремні безпеки. Найбільш дисципліновані столичні автомобілісти – 48,2% пристібають паски. Цей показник у Києві майже вдвічі вищий, ніж у середньому по країні.

74% українців ігнорують паски безпеки. Найбільш дисципліновані – кияни

Про це свідчать результати щорічного дослідження поведінки водіїв на дорогах України, яку підготували в рамках кампанії “За безпечні дороги” громадські організації Vision Zero і ЦеДем.

Друге місце у Львова – 40%. Решта міст мають показник 34% та менше.

Також у ході дослідження з’ясувалось, що найменш дисципліновані водії в Ужгороді, Полтаві, Харкові, Чернівцях та Северодонецьк – там паски використовують 20% автомобілістів.

Загалом по Україні цей показник становить 26%.

В Україні нема жодного міста де хоча б половина людей користувалася ременями. Найвищий показник має Київ – 48,2% водіїв користуються ременями. 2 місце посідає Львів – 40%. Решта міст – 34% та менше. Найменші показники мають Ужгород, Полтава, Харків, Чернівці та Северодонецьк – на рівні 20%. Загалом в Україні близько 26% водіїв користуються пасками безпеки. Цей показник минулого року був такий само, тобто змін практично нема», – розповів представник громадської організації Vision Zero Віктор Загреба.

Учасники презентації зазначили, що у 2020 році відбулися позитивні зміни в напрямку посилення відповідальності водіїв за невикористання пасків безпеки. Кабмін вніс зміни до правил дорожнього руху, згідно з якими водії та пасажири таксі також повинні пристібатися. Цей виняток діяв до листопада 2020 року. Також, тепер пристібатися повинні інструктори з водіння. 

Сьогодні величезна проблема – масове ігнорування ременів безпеки. Є типова звичка ними не користуватися. На це є дві основні причини – мізерні штрафи на рівні 51 грн та велика кількість міфів і упереджень серед водіїв та пасажирів щодо ременів. Малий штраф створює враження неважливості, що це можна порушувати незважаючи на те, що це ціна життя. Штрафи – це не про наповнення бюджету, а про стимулювання звички пристібатися», – зауважила Олеся Холопік, ЦЕДЕМ. 

За словами експертів, у 2017 році пасками безпеки користувалися 15% водіїв, але на хвилі промоції законопроекту про збільшення штрафу до 800 грн – користування ременями зросло на 20%. Це свідчить про ефективність такого методу стимулювання водіїв до виконання цієї обов’язкової вимоги правил дорожнього руху.

Зазначимо, згідно з правилами дорожнього руху України, водій зобов’язаний користуватися засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки) і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. За порушення цієї вимоги передбачено штраф – 51 грн.

Дослідження проводилося методом спостереження в усіх областях України, за винятком тимчасово окупованих Росією територій. Мета дослідження – дослідити як водії дотримуються обов’язкової вимоги правил дорожнього руху щодо використання пасків безпеки. 

Нагадаємо, нещодавно в Україні вступили в дію зміни до ПДР: що нового для водіїв, пішоходів і велосипедистів.

Великий Київ у Google News

підписатися