700 врятованих життів: в Інституті Амосова проводять операції за унікальною методикою італійського кардіолога

Автор: Любава Лисичкіна
19:46 18.12.2023

Гіпертрофічна кардіоміопатія є основною причиною раптової серцевої смерті в молодому віці. За останні роки, як говорять кардіологи, маємо найбільший досвід в Європі оперативного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії.

Фото: ілюстративне
Як зазначили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, мова йде про 700 врятованих життів з гіпертрофічною кардіоміопатією.
Біль у серці, тахікардія, задишка –  такі стани не можна ігнорувати. Слід звернутися до кардіолога, аби він виключив наявність небезпечної патології – гіпертрофічної кардіоміопатії.
Ще донедавна пацієнти з гіпертрофічною кардіоміопатією в Україні були приречені: не було відповідних методів лікування. Тому було розроблено Програму Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова по запобіганню раптової серцевої смерті.
Вже понад 6 років заступник директора Інституту Амосова, доктор медичних наук Костянтин Руденко разом з командою успішно проводять операції за унікальною методикою італійського кардіолога Паоло Ферацці. Проте на відміну від П. Ферацці, оперують не тільки людей літнього віку, а й дітей та підлітків.
“За цей час ми удосконалили методику лікування. Зокрема, сьогодні акцент ставиться на реконструкції мітрального клапана. Важливу роль відіграє й робота з кардіологами та лікарями сімейної медицини, які допомагають виявити ваду серця”, – ділиться Костянтин Руденко.
Інститут активно співпрацює з регіональними кардіоцентрами. За час існування програми – 14 центрів приєдналися до проєкту із запобігання раптової серцевої смерті. Тільки в цьому році у регіональних центрах було проведено 15 операцій.
Як відомо, 10 років в лікарні, 15 операцій, зупинка серця: столичні лікарі врятували дитину.

Останні новини