57 років тому було відкрито перший в Україні широкоформатний кінотеатр «Україна»

09:11 01.09

Авторами проекту нової будівлі на місці колишнього цирку стали такі архітектори, як А. Я. Косенко та Л. В. Добровольский, а також інженери Ф. М. Бейлін та М. Б. Грінвальд. У новоствореному кінотеатрі було два зали: малий, на 220 місць, та великий, на 700 місць.

57 років тому було відкрито перший в Україні широкоформатний кінотеатр «Україна»

Сама будівля кінотеатру з`явилася у 1903 році, завдяки проекту архітектора В. П. Брадтмана. Тоді будинок належав цирку «Гіппо-Палас», власником якого був відомий на усю Росію дресирувальник коней Крутіков. Цей цирк був єдиним на усю Європу двохповерхневим цирком, який одночасно міг розмістити дві сотні глядачів.

Перший київський широкоформатний кінотеатр "Україна"
kyivpastfuture.com.ua

До того ж, будівля мала унікальну акустику, завдяки чому її нерідко використовували для проведення концертів та творчих вечорів. На сцені цирку виступали такі видатні літературні діячі, як Олександр Купрін та Володимир Маяковський, а також такі оперні виконавці з мировими іменами, як Леонід Собінов, Федір Шаляпін та Тітта Руффо. Крім того, саме тут, на сцені цирку «Гіппо-Палас», проводилося обрання українського гетьмана Павла Скоропадського.

Перший київський широкоформатний кінотеатр "Україна"
kyivpastfuture.com.ua

Наприкінці вересня 1941 року цю будівлю підірвали відступаючі війська Радянського Союзу, а у 1945 році будинок розібрали аж до самого фундаменту, бо руїни, на які перетворилася будівля, вже не підлягали реставрації.

1 вересня 1964 року відбулося урочисте відкриття першого українського кінотеатру «Україна». 

Читайте також: Реконструкція відомого кінотеатру «Братислава»: що вже зроблено

Великий Київ у Google News

підписатися