5 ресурсів для вивчення української мови онлайн

Автор: Оксана Тупальська
12:46 08.07.2023

Вивчати українську, не полишаючи дому, в дорозі, під час подорожей та відпусток цілком можливо. В цьому переконують автори Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки. У документі наводять онлайн-ресурси для зручних навчань. Кореспондент «Великого Києва» вибрав найцікавіші з них.

5 ресурсів для вивчення української мови онлайн
Світлодіодне освітлення

Аби розпочати навчання, достатньо перейти за посиланням та почати перегляд першого уроку або відео. Частина курсів передбачають домашні завдання та пропонують літературу для факультативних занять

  1. “Єдині” https://yedyni.org/  – це проект, що діє одночасно кількох платформах. Пропонує 28-денні курси, які містять уроки у вигляді тексту, аудіо-, відеозаписів та зображень.
  2. “Говорю” https://www.facebook.com/govoryu – серія відео з ведучими, де розповідають найбільш про поширеніші мовні помилки під час спілкування українською. Ведучі проекту – з міста Дніпра, які за сценарієм також вивчають державну мову.
  3. “МовиТи“ https://study.ed-era.com/uk/courses/course/1696  – безкоштовний курс навчання з 5 модулів з практичними порадами та чатом для однодумців.
  4. “Солов’їне шоу“ https://www.youtube.com/@SolovyineShow/featured  – проект на СТБ, де в розважальній формі говорять про особливості української мови.  
  5. “Ідея Олександрівна“ https://www.youtube.com/@ideyaolexandrivna/videos – серія відео про українські діалекти та історію розвитку української мови.

Міську концепцію ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя Києва на 2023-2025 роки затвердила Київрада. В ході її реалізації окрім іншого, планують заняття для працівників сфери послуг та тренерів спортивних гуртків та відкриття курсів української мови у кожній столичній бібліотеці.

Раніше «ВК» розповідав, що серед причин, які не мотивують переходити на українську мову з російської кияни називають страх почути осудження оточуючих, відсутність україномовного середовища та власне прагнення стабільності.

Також в столиці провели низку досліджень, під час яких питали киян, якою мовою вони послуговуються. “ВК” зібрав 20 поширених тез, які чули від містян автори опитувань. 

Великий Київ у Google News

підписатися