5 мистецьких просторів, які відкрили в Києві минулого року

Автор: Марія Супрун
10:20 24.01.2022

Хоча 2021 через пандемію і був ще одним важким роком для культурних інституцій, без відкриттів нових просторів не обійшлося.

5 мистецьких просторів, які відкрили в Києві минулого року

Про найцікавіші з них – бар-галерею, павільйон на ВДНГ, цілодобову галерею у закинутому бюветі та артпростори у квартирі на Подолі та в оранжереї ботсаду, розповідає bzh.life.

Avangarden Gallery & Wine bar

Avangarden Gallery & Wine bar – це галерея сучасного мистецтва та винний бар, який відкрили у жовтні неподалік від Львівської площі, на вулиці Січових стрільців, 23а. Простір запустили артменеджерка Каріна Качуровська, кураторка Світлана Левченко та бізнесмен Антон Мазний. В Avangarden кажуть, що поєднання бару та галереї – можливість зробити простір більш доступним і відкритим, ніж традиційні мистецькі інституції. 

За 2021 рік в Avangarden встигли провести куровану виставку “Untitled Era” художників Василини Буряник, Артема Волокітіна, Васі Дмитрика та інших. Також триває виставка-ярмарок мистецтва із майже сотнею робіт від 26 українських художників. 

У барі періодично проводять лекції, артбранчі, зустрічі книжкового клубу тощо. 

Адреса: вул. Січових стрільців, 23а
Режим роботи: щоденно з 11:00 до 22:00
КонтактиInstagram/Facebook

Павільйон культури ВДНГ

Кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури, відкрилась у вересні у 13 павільйоні ВДНГ. “Павільйон” заснували провідні українські кураторки та куратори Вітя Глущенко, Ольга Балашова, Марія Ланько, Лізавета Герман, Олексій Петров, Іра Мірошникова, Саша Андрусик.

Через виставки, концерти та освітні події Павільйон культури має на меті вивчення та оприявлення важливих імен, творів та практик української культури, яким досі бракувало умов для професійної презентації та публічної уваги. 

У Павільйоні культури встигли провести “Корисні копалини” –  мультимедійну виставку на основі оперного циклу. Наразі актуальна експозиція відсутня.

Адреса: пр-т Академіка Глушкова 1, 13 павільйон ВДНГ
Контактисайт/Facebook

Джерело

“Джерело” – це поп-ап простір та цілодобова галерея, яку відкрили у приміщенні закинутого бювету у дворі “Київпроєкту” на вулиці Богдана Хмельницького, 16. Простір організувала кураторська група “Сіра нора” у складі Дани Косміної, Аліни Клейтман та Нікіти Кадана за підтримки Українського культурного фонду. 

“Джерело” спеціалізується на показі відеоарту, який у будь-який час дня і ночі можна подивитися з вулиці через вітрини павільйону. У “Джерелі” уже встигли провести виставки Ніколая Карабіновіча, Сергія Шабохіна, Марі Лукачевої, Тараса Каменного, Яна Матисека, групи MNPL, бельгійської художниці Орелі Байяд, проєкту Biorythm.

Адреса: Богдана Хмельницького, 16
Режим роботи: цілодобово
КонтактиFacebook/Instagram

Flat 22|33

Творчий простір Flat 22|33 відкрили цього літа. Його особливість – розташування у звичайній квартирі 33 по вулиці Межигірській, 22. Засновники називають місце “простором для однодумців, що санскритською називають сангха, або люди спільних поглядів і цінностей”.

У “флеті” відбуваються виставки, театральні вистави, акустичні концерти, стендапи, лекції, перформанси, чаювання, заняття з йоги. Зокрема, тут пройшов квартирник Postman, персональна виставка художниці Наталії Кушнір, лекція Sex Education від сексологині і секс-просвітниці Марі Омельки.

Адреса: Межигірська, 22, кв. 33
Режим роботи: залежно від подій (потрібна реєстрація на події)
КонтактиTelegram-канал

Фітотрон

“Фітотрон” – це одночасно і біологічний, і екологічний, і артпроєкт, відкритий цього року у дослідницькій теплиці Ботсаду ім. М. М. Гришка НАН України. У просторі проводять лекції, майстеркласи, фешн-покази та створюють інсталяції. Кураторка простору – Анастасія Павленко.

Адреса: Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України, вул. Тімірязєвська, 1.
Режим роботи: залежно від подій.
КонтактиInstagram

Нагадаємо, в 2022 році в Києві відкриють 5 нових ТРЦ.

Великий Київ у Google News

підписатися