4 тисячі співробітників аеропорту “Бориспіль” без роботи. Прогноз невтішний

09:59 15.04.2020

В період карантину “Бориспіль” залишається єдиним працюючим в Україні аеропортом, однак це тільки на папері, на практиці – функціонує лише на 5% від своїх потужностей. 4 тисячі співробітників аеропорту – без роботи. Планується скорочення. Збитки обчислюються сотнями мільйонів гривень в місяць, а наявних грошей впритул вистачає на забезпечення роботи.

4 тисячі співробітників аеропорту “Бориспіль” без роботи. Прогноз невтішний

Про це розповів генеральний директор “Борисполя” Павло Рябікін в інтерв’ю “Економічній правді”.

Що з працівниками?

З 4,5 тис осіб близько 4 тис знаходяться в стані вимушеного простою, тобто отримують дві третини від свого базового окладу. Роботу перевели на такий режим, щоб забезпечувати працездатність і аеропорту, і військових. 

Забезпечується цілодобова робота аварійно-рятувальної команди, яка необхідна за технологічними нормами. 

Що зараз працює?

Повноцінно працює тільки вантажний термінал. Закрито всі термінали. Виконуються окремі рейси. Відкривається на відправлення термінал F, а прибуття здійснюється через термінал B. Однак в останній тиждень прибуття – це одна або три людини, які прилетіли на бізнес-рейсі.

Які антикризові заходи заплановано?

Основне – консервація будівель, споруд, скорочення енергоспоживання та персоналу. Поки що аеропорт намагається утримати персонал хоча б на мінімальних виплатах по вимушеному простою.

“Ще місяць-півтора – і ми не зможемо триматися без надання допомоги уряду. Ми призупинили відрядження, навчання, отримання консалтингових послуг. Обмежено використання транспорту, переглянуті договори закупівель. Закуповуємо тільки товари і послуги, пов’язані з боротьбою з вірусом”, – розповів Рябікін.

Чи допоможе уряд?

“Поки ми жодного такого сигналу не почули: “Так-так, ми будемо думати, як вирішувати”. Ми чули історії про можливе формування стабілізаційного фонду. Чіткої позиції ні уряду, ні Мінінфраструктури ми не почули”, – зазначає гендиректор.

Які прогнози? Коли відновлять польоти?

По песимістичним прогнозам авіаперевізників – відновлення перевезень може бути і у вересні, і в жовтні цього року. Оскільки зимова навігація слабша, то активна реанімація ринку почнеться лише через рік.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, до пандемії коронавірусу, в цьому році в аеропорту «Бориспіль» планували будівництво автостанції і залу очікування для пасажирів залізничного пересадочного вузла, а також Duty Free в терміналі F та реконструкцію вантажного складу чи будівництво нового Cargo-терміналу.

З початком карантину, дизайнери запропонували будувати тимчасові супергоспіталі у пустих терміналах аеропортів.

Великий Київ у Google News

підписатися