350 тисяч мешканців лівого берега можуть залишитись без тепла – ЗМІ

Автор: Галина Ворона
18:11 26.10

350 тисяч мешканців лівого берега можуть залишитися без гарячої води і тепла в домівках через критичну ситуацію на Дарницькій ТЕЦ.

350 тисяч мешканців лівого берега можуть залишитись без тепла – ЗМІ

Як пише Телеграф, основним керуючим бенефіціаром Дарницької ТЕЦ (ТОВ “Єврореконструкція”) є так званий сірий олігарх Анатолій Шкрібляк.

За даними видання, сьогодні ТЕЦ перебуває у жалюгідному стані: мовляв, на папері щорічно близько 70 млн грн постійно перераховується на нібито компенсацію ремонту та реконструкції станції, а насправді за останні 20 років жодних модернізацій станції не проводилося.

Зазначається, що лише нещодавно було анонсовано встановлення двох фільтрів. При цьому, стверджують журналісти, так звані ремонтні роботи проводять фірми-прокладки на папері за підвищеними тарифами, а фактичний власник ТЕЦ просто кладе державні гроші у свою кишеню.

Також, за словами журналістів, Шкрібляк заробляє на закупівлі та доставці вугілля для ТЕЦ, наукових дослідженнях та екологічних програмах. Основний “заробіток” йому приносить участь у схемах закупівлі вугілля для українських ТЕЦ із території ОРДЛО та РФ.

Видання зазначає, що правоохоронці нібито мають основні схеми руху вугілля та грошей у 2017-2019 роках, де вказано конкретні підприємства та реквізити фірм, а також до матеріалів оперативників залучено прізвища відповідальних осіб, задіяних у “схематозі”. За підрахунками фахівців, з кожної тонни вугілля “маржа” тіньового куратора Шкрібляка становила близько 25-30 доларів, що за щорічних поставок на 4 підконтрольні йому ТЕЦ в обсягах близько 1,4 мільйона тонн дає мінімум 30-50 млн прибутку.

Витік даних у кримінальних справах свідчить, що щороку з “ГО Єврореконструкції” виводилося до 50 млн доларів чистого прибутку. Шкрібляк додає ці гроші до кредитів ЄБРР або будь-якого іншого західного банку, через офшорні компанії та аудит легалізує вкрадені кошти через будівництво, наприклад, ТРЦ і, таким чином, стає власником “білих” активів на сотні мільйонів євро, він реальний “сірий” мільярдер, захований у коконі, який охороняється корупційною системою, яка не дозволяє це показати.

Величезні суми грошей виводяться з України через так звану “керівну компанію” із довірених осіб Шкрібляка, яка діє за принципом ОЗУ. Ця компанія займається всім – від постачання вугілля, газу до продажу електроенергії, ремонтів на сотні мільйонів гривень та відмивання коштів. Найголовніше – вона контролює усі грошові потоки”, – йдеться у статті.

Читайте також: На «Київтеплоенерго» повалили перевірки: що відбувається

Нагадаємо, за два роки мають закрити скандальний золовідвал Дарницької ТЕЦ.

Великий Київ у Google News

підписатися