28 березня виповнюється 99 років від дня народження пісенного корифея Дмитра Гнатюка

Автор: Любава Лисичкіна
19:47 28.03

Дмитро Гнатюк був першим виконавцем хітів 1960-х, зокрема легендарних пісень “Два кольори” і “Мій Київ”. Якби зібрати всі букети квітів, які подарували співакові під час творчої діяльності, то це була б територія безкрайнього поля!

28 березня виповнюється 99 років від дня народження пісенного корифея Дмитра Гнатюка
Світлодіодне освітлення
 
Гнатюк – видатний український оперний співак, педагог, режисер, Шевченківський лавреат, Герой України (1925-2016). Він віддав оперному мистецтву понад 60 років. Його називали пісенним корифеєм, чий голос звучав на кращих оперних сценах світу.
 
Чудовий баритон співака, щира манера виконання разом з акторським талантом полонили мільйони шанувальників оперного мистецтва і пісні не лише в Україні. Це дозволяло йому виконувати і народні, і естрадні пісні. 
Народився майбутній співак на Буковині. Співати почав у сільському дитячому церковному хорі. Отець Мирослав, який керував хором, помітивши обдарування хлопчика, навчив його музичної грамоти, став займатися з ним окремо.
 
Закінчив Київську консерваторію, став солістом Київського театру опери і балету в 1951 р. Виступав як концертний співак. Ніс українське мистецтво у світ, багато гастролюючи за кордоном. Його не раз запрошували до московського Большого театру, але співак не спокусився на ті пропозиції.

Гнатюк був першим виконавцем хітів 1960-х ( легендарних пісень «Два кольори» та «Мій Київ»).

На оперній сцені  він створив такі самобутні образи, як Остап, Микола («Тарас Бульба», «Наталка-Полтавка» Лисенка), Петруччіо («Приборкування норовливої» Шебаліна), Мазепа, Онєгін («Мазепа», «Євгеній Онєгін» Чайковського), Демон («Демон» Рубінштейна), Фігаро («Севільський цирульник» Россіні), Ріголетто («Ріголетто» Верді) та ін.

Виступав як концертний співак, гастролював за кордоном (Угорщина, США, Канада, Росія, Португалія, Німеччина). Записав понад 15 платівок, 6 компакт-дисків. Всього у концертному репертуарі Д. Гнатюка було понад 85 творів національної та світової класики — від буковинця Сидора Воробкевича до австрійця Йозефа Гайдна.

Як режисер-постановник  поставив понад 20-ти вистав, зокрема «Князь Ігор» О. Бородіна , «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського , «Золотий обруч» Б. Лятошинського , «Мазепа» П. Чайковського, «Війна і мир» С. Прокоф’єва , «Севільський цирюльник» Дж. Россіні та  інші. Дмитро Михайлович багато років працював головним режисером Національної опери, викладав у НМАУ.

Якби зібрати всі букети квітів, які подарували співакові під час творчої діяльності, то це була б територія безкрайнього поля, писала про співака газета “День”. Якби виміряти довжину всіх доріг під час гастрольних поїздок (літаком, поїздом, автобусом, автомобілем), які за життя здолав Дмитро Михайлович, то, певно, можна було б досягти сонця. Якби зібрати разом усі публікації різними мовами, присвячені його виступам в Україні та на різних континентах, то вийшло б багатотомне видання.

Він співав  для перших осіб  держав і у простих сільських будинках культури по всій Україні, а також у багатьох престижних залах зарубіжних країн. І завжди були овації!

“У Дмитра Гнатюка голос один із тисячі. Голос великий, чистий, дуже багатий і тренований настільки, що будь-яка вокальна трудність здається йому легкою і природною, як розмова і ходіння. Співак може зробити свій голос великим і маленьким, сильним і слабким, похмурим і світлим, радісним.” (газета “Вінніпег фрі пресс”, 1962 рік).
 

Великий Київ у Google News

підписатися