28 березня – День звільнення Ірпеня: у місті вшанували полеглих і презентували Книгу пам’яті

Автор: Галина Ворона
13:48 28.03

28 березня 2023 року Ірпінь відзначає другу річницю визволення від російських окупантів, Два роки тому місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання “Ірпінь – місто-Герой”.Сьогодні ірпінці вшановують пам’ять полеглих захисників, волонтерів, поліцейських, хлопців з тероборони та звичайних містян, закатованих і вбитих окупантами.

28 березня – День звільнення Ірпеня: у місті вшанували полеглих і презентували Книгу пам’яті
Світлодіодне освітлення

Оборону Ірпеня тримали підрозділи територіальної оборони, підрозділи ССО, підрозділи ГУР, підрозділи 72-ї бригади, зведені підрозділи 80-ї бригади десантно-штурмових військ.

Українські оборонці мали справу з “елітними” та добре оснащеними підрозділами російської армії: 106-а та 98-а повітряно-десантні дивізії, 76-а та 31-а десантно-штурмові дивізії, морська піхота Чорноморського флоту. Загалом за даними українських правоохоронців та розвідки, в Ірпені, Бучі та Гостомелі в березні дислокувалися 11 різних підрозділів російської армії та росгвардії.

Біля ірпінського торгівельного комплексу “Жираф” відбувались одні з найважчих боїв за місто. Ще одними, не менш важкими та вирішальними, стали бої в районі Гостомельського шосе та військового шпиталю на північній околиці Ірпеня. Саме тут завершувалося звільнення Ірпеня.

Внаслідок бойових дій було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури міста, загинули 300 місцевих мешканців. Після деокупації слідчі ДБР виявили 13 місць поховань містян.

Як розповіли в Ірпінській міській раді, сьогодні в Ірпені презентували Книгу пам’яті загиблих у російсько-українській війні до другої річниці визволення  міста.

Книга пам’яті – це єдиний електронний реєстр, який містить інформацію про жителів Ірпінської громади, життя яких обірвала війна, починаючи з 2014 року. Їх імена, фотографії, короткі біографії, обставини загибелі та спогади рідних увіковічені на сторінках цього видання. Це окремі історії кожного полеглого Героя і кожного убитого цивільного. Це не просто книга, а справжній літопис людської трагедії та героїзму.

Важливу роль у створенні книги відіграли жителі громади, які поділились своїми історіями та спогадами про загиблих. Вони ділились фотографіями, відео, розповідями про своїх рідних та близьких. Саме завдяки цій допомозі вдалось створити книгу, яка максимально повно відображає трагедію нашого міста.

Познайомитися з історіями загиблих можна за посиланням,, а також на спеціально встановленому на Центральній площі міста інформаційному терміналі.

Читайте також: Біля Бучі створили заказник “Річка-Герой Ірпінь” площею 55 га

Ця книга – це не просто список імен. Це наш біль, наша втрата, наша памʼять. Ми хочемо, щоб кожен, чиє життя забрала війна був згаданий, щоб їхні імена та історії ніколи не були забуті. Майбутні покоління повинні памʼятати про жахливі наслідки війни і ніколи більше не допустити її повторення”, – зазначив перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.

Також сьогодні на Ірпінському міському кладовищі відбулась панахида за загиблими захисниками України.

Схилити голови перед пам’яттю полеглих Героїв прийшли рідні та близькі загиблих, представники влади, військовослужбовці, духовенство та жителі громади.

Під час панахиди пролунали молитви за упокій душ загиблих воїнів.

Присутні згадали про героїзм та самовідданість українських захисників, які ціною власного життя відстояли свободу та незалежність Ірпеня та України, а також вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв та поклали квіти до їхніх могил.

Читайте також: Саме тут була визначена доля України і Києва: Зеленський вшанував пам’ять полеглих у битві за Мощун  

Нагадаємо, підірвані мости і дамба на річці Ірпінь допомогли захистити Київ від ворога.

Великий Київ у Google News

підписатися