Прибутковий, але аварійний. На власника будинку Вертипороха подали в суд

Автор: Марія Супрун
14:35 25.03.2021

Київська прокуратура в судовому порядку вимагає укласти з КМДА охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – прибутковий будинок Вертипороха, розташований на розі вул. Межигірської та вул. Щекавицької, та привести її до належного стану.

Прибутковий, але аварійний. На власника будинку Вертипороха подали в суд
оренда квартири Київ

Вказаний прибутковий будинок зведено наприкінці 19 сторіччя коштом власника садиби Г. Вертипорох. Триповерховий, цегляний, оформлений в стилі неоренесанс. Споруда — характерний зразок прибуткового будинку оригінального архітектурного вирішення.

Будівлю занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку архітектури місцевого значення, повідомляють у прокуратурі.

Разом з тим, комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, охоронний договір щодо пам’ятки культурної спадщини тривалий час не укладається, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується, перебуває в аварійному, майже зруйнованому стані.

У зв’язку з цим, прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди з вимогою привести її до належного стану, виконавши вимоги припису щодо забезпечення проведення першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт.

Нагадаємо, на Арсенальній пам’ятку архітектури 1885 року продають під офісний центр.

Великий Київ у Google News

підписатися