Яке сьогодні свято
Історія проведення Міжнародного дня боротьби з бідністю нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв бідності, насильства і голоду. З того часу люди різних станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня для того, щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність із незаможними. Відзначити цей день дуже легко: просто нагодуйте голодного і поділіться з нужденним.
Всесвітній день проти травм. Щорічні заходи розпочалися з 2011 року в Нью-Делі. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, травми є однією з основних причин смерті та інвалідності в усьому світі.
День працівників харчової промисловості відзначають в Україні щороку у третю неділю жовтня відповідно до Указу Президента України від 8 серпня 1995 року.
Яке сьогодні релігійне свято
У церкві 17 жовтня вшановується пам’ять мученика Єрофея (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм навернений у християнство і став учнем апостола Павла. Переказ свідчить, що Єрофей і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Що стосується подальшої долі Єрофея, то він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати християнство серед них.
Інші назви свята: “Єрофей”, “Лешегон”. За народним повір’ям, 17 жовтня лісовик крізь землю провалюється, йде на зимівлю.
Іменини сьогодні святкують Василь, Дмитро, Єрофей, Петро, Степан, Тихон, Вероніка.
Прикмети
- з Єрофея і зима шубу вдягає, з Єрофея холоди сильніші.
- вечірня зоря червоного кольору – до вітряної погоди.
- якщо птахи наїжачилися, до негоди.
- випав перший сніг – через 40 днів настане справжня зима.
Що сьогодні не можна робити
- Не рекомендується сьогодні зловживати алкоголем і ліками.
- Не варто довіряти незнайомцям.
Цей день в історії
- 1113 — споруджено Києво-Михайлівський Золотоверхий собор (зруйновано 1934).
- 1604 — німецький астроном Кеплер Йоган почав спостереження найновішої зірки (SN 1604), названої згодом його ім’ям.
- 1660 — Слободищенський трактат — договір між гетьманом Юрієм Хмельницьким та Річчю Посполитою.
- 1855 — англієць Генрі Бессемер запатентував свій процес приготування сталі.
- 1888 — катастрофа під Харковом (Бірки) потягу, яким подорожував російський імператор Олександр III.
- 1902 – в Детройті був випущений перший автомобіль марки “Кадилак”.
- 1905 — російський імператор Микола II підписав Маніфест про дарування ліберальних свобод і додання Державній думі законодавчих повноважень.
- 1905 — держави-члени Балканської Ліги оголосили війну Османській імперії.
- 1933 – Альберт Ейнштейн прибув до Нью-Йорка як біженець з нацистської Німеччини.
- 1956 – в Швеції запрацювала перша в світі автоматична система мобільного зв’язку.
- 1967 — у Великій Британії опублікували “Акт про аборт” (“Abortion Act”), який започаткував легалізацію в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час в соціалістичних країнах).
- 1990 — офіційна дата виникнення бази IMDb (Internet Movie Database), найбільша у світі база даних і веб-сайт про кінематограф (тодішня назва “rec.arts.movies movie database”).
Як повідомлялося, з 1 жовтня в Україні зміняться комунальні тарифи, введуть е-лікарняні та новий алгоритм отримання інсуліну, пенсіонерам обіцяють доплати, а для водіїв автомобілів введуть нові штрафи – детальніше дивіться за посиланням.