Пенсії, тарифи, е-лікарняні: що зміниться з 1 жовтня

Автор: Марія Супрун
10:12 01.10

З 1 жовтня в Україні зміняться комунальні тарифи, введуть е-лікарняні та новий алгоритм отримання інсуліну, пенсіонерам обіцяють доплати, а для водіїв автомобілів введуть нові штрафи.

Пенсії, тарифи, е-лікарняні: що зміниться з 1 жовтня

“Великий Київ” підготував добірку, що зміниться для українців з 1 жовтня 2021 року.

Тарифи

Ціна на електроенергію для споживачів буде знижена. Якщо споживач використовує менше ніж 250 кВт-год, тариф складе 1,44 грн/кВт-год. Для домогосподарств, які споживають понад норму, ціна складе 1,68 грн за кВт-год.

Тарифи на опалення з жовтня зростуть приблизно на 40% через подорожчання газу. Ціни в різних містах будуть відрізнятися. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн/м кв. Міська влада Києва запропонувала Уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи. 

Ціна на газ. “Нафтогаз України” вводить новий тарифний план “комфортний сезон”, який дозволить платити за газ рівномірними частинами щомісяця. Тарифний план діятиме з 1 жовтня до 30 квітня. Ціна на газ складе 7,96 грн за куб. м з ПДВ без вартості доставки. 

Гаряча вода. З 1 жовтня 2021 року середній тариф на гаряче водопостачання становитиме 109,55−122,17 грн/м куб. залежно від типу будинку.

Тарифи на стаціонарні телефони. “Укртелеком” попередив, що вартість пакету збільшується на 40 гривень на місяць, але при цьому додасться кількість безкоштовних хвилин для дзвінків зі стаціонарних телефонів на мобільні. Для абонентів, які не користуються пакетними пропозиціями, вартість тарифного плану не змінюється.

Читайте також: Спроби перекласти відповідальність за оплату послуг ЖКГ на місцеві громади є неприпустимими – Володимир Прокопів

Пенсії

Підвищення пенсій з 1 жовтня стосуватиметься майже 1 мільйон пенсіонерів. Цього місяця в Україні підвищать пенсії на 400 грн для людей віком 75−80 років. При цьому мінімальна виплата для них становитиме 2 тис. 500 грн за наявності страхового стажу 20−25 років і більше.

Читайте також: Київрада направить звернення до Ради і Кабміну щодо виплати “13-ї” пенсії – Володимир Прокопів

Змінюється система забезпечення інсулінами пацієнтів з цукровим діабетом

Із 1 жовтня у країні змінюється алгоритм отримання інсуліну хворими на цукровий діабет. Відтепер єдиним платником за препарати інсуліну буде Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Раніше за ліки сплачувала держава розподілом субвенцій до місцевих бюджетів у регіонах.

За новими правилами хворі зможуть отримувати препарати за механізмом, аналогічним програмі «Доступні ліки».

Пацієнт повинен отримати від свого сімейного лікаря направлення до лікаря-ендокринолога. Лікар-ендокринолог, в свою чергу, скласти індивідуальний план лікування пацієнта в електронній системі охорони здоров’я та виписати електронний рецепт на інсулін. За цим електронним рецептом пацієнти можуть отримати інсуліни в аптеках, які уклали договір з НСЗУ.

Електронні лікарняні

З 1 жовтня в Україні усі лікарняні почнуть оформлювати в електронному форматі. Лікар муситиме внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Їх видачу будуть жорстко контролювати, а лікарів, які незаконно оформлять “липовий” лікарняний, почнуть штрафувати. Роботодавці й бізнес в автоматичному режимі будуть отримувати інформацію про те, хто з їхніх співробітників перебуває на лікарняному. Зміниться і тривалість виплати лікарняних за рахунок роботодавця.

Нові штрафи для водіїв

У жовтні набирає чинності закон, який вводить адміністративну відповідальність для водіїв за недостовірні відомості про масу або габарити вантажу, що перевозиться. Закон введений для збереження доріг від руйнування. Також водіїв штрафуватимуть за невиконання вимог про зупинку автомобіля.

Крім того, з 1 жовтня по 1 травня на дорогах поза населеними пунктами в автівках повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності – ближнє світло фар. За порушення цієї вимоги водіям загрожує штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Призов в армію

1 жовтня в Україні стартує призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня 2021 року. Під призов потрапляють чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку.

Штрихкод акцизу в чеку

З 1 жовтня штриховий код акцизної марки у фіскальних касових чеках стане обов’язковим для всіх РРО.

Додамо, що 1 жовтня в Києві стартує масштабне впорядкування міського простору, а також відкривається виставка хризантем на Співочому полі.

Великий Київ у Google News

підписатися