Управителям житлових будинків, керівникам ОСББ (ЖБК) радять створити групи енергетичної оборони. Аби зробили та організували такі кроки:
- Забезпечили теплову ізоляцію, утеплення місць загального користування, технічних поверхів, горищ, підвалів.
- Утеплили укриття (за його наявності), забезпечити наявність у ньому джерела електричної та/чи теплової енергії, приточно-витяжної вентиляції, запасу питної й технічної води, біотуалету.
- Забезпечили теплову ізоляцію трубопроводів централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання.
- Засклили, ущільнили всі вікна у місцях загального користування (за неможливості – закрити їх плівкою, фанерою тощо).
- Ущільнили двері в під’їздах, установили доводники (пружини) для їхнього автоматичного зачинення.
- За можливості, облаштували теплові тамбури (подвійні двері);
- Замінили лампи розжарювання в місцях загального користування на світлодіодні малої потужності, за можливості, додатково встановити вимикачі з датчиками руху.
- Провесли балансування системи теплопостачання, відрегулювати індивідуальні теплові пункти.
- Довести до відома власників інформацію про максимально можливий рівень навантаження електричної мережі в кожній квартирі.
- Створили будинкові ініціативні групи, комітети взаємодопомоги; за необхідності, затвердити будинкові графіки використання потужних електричних приладів та обладнання.
Нагадаємо, “ВК” розповідав, чому індивідуальне опалення квартир стає невигідним. А ще кореспондент «Великого Києва» запитав у мерії про програми та можливості з утеплення домівок. Адже встановити вікна та двері, поставити теплопункти та захистити фасад від зимових вітрів можна за часткового фінансування міської влади.