Зиму пережили: електрики знову може забракнути в спеку

Автор: Оксана Тупальська
13:12 02.03.2023

Попри масовані ракетні обстріли енергосистема країни впоралася з викликом – прогноз росіян, що українці замерзнуть взимку не справдився. Водночас, значні пошкодження енергосистеми далі вимагають ощадного користування, а нестача світла може статися влітку. Про це розповів колишній міністр енергетики, голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков.

Зиму пережили: електрики знову може забракнути в спеку

Він розповів, що на сьогодні енергосистема збалансована. Бо потеплішало, а енергетики здатні виробляти стільки світла, скільки потрібно споживачам. Тепер вимкнення можуть здійснюватися лише за необхідності ремонту обладнання з метою безпеки.

«Коли влітку потеплішає, будуть вмикатися додаткові прилади – кондиціонери, холодильники – це теж може спричинити дефіцит. Енергетикам уже потрібно готуватися до ремонту обладнання та до наступного осінньо-зимового максимуму. Вже думають про можливість експорту електроенергії, щоб заробити грошей на відновлення енергосистеми. Але це досить короткий період. Про економію електроенергії забувати не варто, як і про 100% оплату послуг», – розповів Плачков в ефірі телеканалу НВ.

Він нагадав, що з осені відбулося 16 масованих ракетних обстрілів росіян по енергосистемі країни. 

«Пошкоджено більше 50% інфраструктури, обладнання – близько 60%. І лише завдяки найвищому професіоналізму, організованості, відповідальності енергетиків, тому, що ми володіли дуже розвинутою технологічною енергосистемою, вдалося уникнути блекауту. Блекауту в Україні не було – це коли повністю енергосистема відключається, і ми її підіймаємо впродовж кількох днів. Відключення були локальними, в деяких регіонах, у всіх регіонах віялові, не віялові», –сказав експерт.

Минулої зими рівень споживання електрики знизився більше як вдвічі у порівнянні з передвоєнним періодом. Це було на користь системі в час кризи.

«Багато обладнання в якості допомоги отримати не вдалося, бо в країнах ЄС переважно працюють на іншому класі напруги. У нас у всіх в розетках 220 В, однак, знижувальні та підвищувальні трансформатори працюють на іншому класі напруги. У нас 330 і 110 кВт, у них переважно 400 і 200 кВт. А високовольтних трансформаторів в резерві практично немає – їх замовляють та чекають на виготовлення 5-6 місяців», – зазначив Плачков.

Нагадаємо, енергетики повідомили, коли у Києві може завершитися опалювальний сезон.

 

Великий Київ у Google News

підписатися