Фото опублікував у Facebook дослідник Києва Семен Широчин.
За його словами, тепер замість зірки тут барельєф із підписом “Арх.Михаилъ”, який жодним чином не має відношення до мосту імені Євгена Оскаровича Патона.
“Виконавці цієї роботи змогли декомунізувати не лише серп, молот та зірку, а й почуття художнього стилю, а також якість робіт. Лиття замість чавунного виготовлено з якогось порошкового металу. Через це обличчя Архангела побите дрібними дірками – начебто шрамами від юнацьких прищів. Декілька замерзань-розмерзань і барельєф буде схожий на весняну трасу з вибоїнами“, – пише Широчин.
Крім того, вся конструкція стоїть тут лише пару тижнів, а в складки лиття вже забилася купа бруду, яку можна відмити хіба потужним “керхером”. Інший неминучий супутник горе-ливарників – іржа.
“Усі декоративні болти свіжовстановленої секції вже поіржавіли. Як і поржавіла шишка, яку чомусь поставили по центру поручнів на місце молота. А там де шишка стояла в початковому проекті по краях перила – тепер пустка…Робота на рівні гаража із 3Д принтером. Так це все ще видадуть за реставрацію. Я ж повторюся – це дешева і ганебна підробка, яка до того ж порушує закон про охорону культурної спадщини“, – підкреслив Широчин.
До слова, у «Київавтодорі» кажуть, що встановлюють різні варіанти щодо заміни радянських зірок, тому цей варіант ще не є фінальним.
Міст Патона відкрили в 1953 році, він є памʼяткою архітектури. За законом про культурну спадщину, памʼятки можна тільки реставрувати, тобто відновлювати в оригінальному вигляді, а не змінювати. Водночас, в оформленні моста Патона присутня радянська символіка (зірки, серп і молот), яку необхідно прибрати відповідно до закону про декомунізацію. Архангел Михаїл, обличчя якого тепер замість одної із зірок, вважається покровителем Києва.
Як повідомлялося, розробка документації на реконструкцію моста Патона затягується.
Нагадаємо, раніше Широчин займався відновленням історичних ліхтарів у Маріїнському парку.