Він вже сяє! В Маріїнський парк повернули історичний ліхтар (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
09:58 02.03

Активісти відновили ще один історичний ліхтар 1950-х років у Маріїнському парку – його вже встановлено навпроти Кабміну та урочисто засвічено. Після скандалу з заміною комунальниками цих старовинних ліхтарів на китайські, гроші на їх відновлення збирали усім містом.

Він вже сяє! В Маріїнський парк повернули історичний ліхтар (ФОТО) Фото: Семен Широчин

Про це повідомили голова правління ГО “Київські ліхтарі” Семен Широчин, а також київський урбаніст Віталій Селік.

“Все, відкрили і засвітили відреставрований ліхтар у Маріїнському парку! Попереду ще треба завершити проектну документацію і передати до КП “Київміськсвітло”, аби там змогли кваліфіковано і точно відновити подібні втрачені ліхтарі”, – написав Селік.

Читайте також: У Києві створюють карту історичних ліхтарів. Взяти участь може кожен

Нагадаємо, «Київміськсвітло» демонтувало у Маріїнському парку старі ліхтарні стовпи, встановлені у 1950-х роках. Натомість встановили нові ліхтарі, вироблені у Китаї. Після резонансу, КП опублікувало фото демонтованих опор, щоб довести, що вони дійсно були в аварійному стані і становили небезпеку для оточуючих.

Відповідно до тендеру, «Київміськсвітло» заплатило 18 млн грн за заміну 187 ліхтарів у Маріїнському парку – трохи менше 100 тисяч гривень за один ліхтар. А через місяць ці нові ліхтарі вже прийшлось міняти.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...