Про це йдеться в матеріалі на сайті Центра національного спротиву.
“Деякі військові РФ можуть вірити, що вони зможуть уникнути публічності та відповідно покарання. Але досвід розслідування катастрофи MH17 показав інше. Деяку інформацію стосовно командирів та безпосередніх виконавців атаки проти авіалайнера надали деякі російські військові, що вирішили скористатися програмою захисту свідків, яку запропонували Нідерланди у партнерстві з іншими європейськими країнами“, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Звірства, як повсякденність. Німецька розвідка перехопила розмови окупантів про вбивства людей у Бучі
В Центрі зазначають, що, мабуть, така сама логіка “була у деяких небайдужих військовослужбовців 83-ї окремої десантно-штурмової бригади (військова частина 71289, пункт постійної дислокації – місто Уссурійськ Приморського краю)“.
“Нещодавно на адресу Центра національного спротиву був надісланий цілий масив даних про військових з цієї частини. Разом з іншими підрозділами ця бригада брала участь в наступі на Київську область в лютому 2022 року і встигла “засвітитися” в Бучі.
“Тепер ЦНС має у своєму розпорядженні різні матеріали – фотографії, паспорти, службові посвідчення, адреси та фото місць проживання, фінансові документи. При чому не лише самих військових, а й членів їхніх сімей. Також є і багато службової інформації, як-от накази, інструкції, списки особового складу, відомості тощо“, – інформує національний спротив.
В ЦНС підкреслили, що вже завершили перевірку достовірності надісланих даних і тепер починають серію публікацій цих даних.
“Тут і внутрішні паспорти, і військові посвідчення, є свідоцтва про народження або техпаспорти на машини. Крім того, є і заявки на оформлення службових закордонних паспортів для відправки підрозділів у відрядження до Сирії“, – заявили в Центрі.
Тепер ЦНС знає зокрема і склад родин десантників 83-ї бригади.
“Є фото особового складу, їх дуже багато. При чому не лише для документів, а й, наприклад, для стенда, на який дуже хотів потрапити командир 2-ї гаубичної артилерійської батареї гаубичного артилерійського дивізіону гвардії капітан Хрюнов Валерій Валерійович. До речі, 1 липня 2016 року він одружився. Але, схоже, що гірко йому буде не від одруження.
В наступній публікації ЦНС обіцяє поділитися новою порцією документів і розповість про те, “як організована бойова підготовка російських десантників“.
“Завдяки сумлінним командирам зможемо влаштувати й екскурсію по квартирах окупантів. А вони самі можуть чітко знати, що ніхто з них не уникне відповідальності, тим паче воєнні злочини не мають терміну давності. І тепер Україна має для цього набагато більше даних“, – наголосили в національному спротиві.
Раніше “ВК” писав, що прокуратура Німеччини веде розслідування щодо витоку секретної інформації про масові вбивства в Бучі, яку було озвучено на закритому брифінгу Федеральної розвідслужби.
Читайте також: Вижив лише чоловік. Історія родини переселенців, яких російські окупанти розстріляли в Бучі