У відібраних пробах питної води на 07.00 в контрольних точках централізованого водопостачання м. Києва перевищення не виявлено, – повідомили у центрі контролю.
З 7-ї ранку робили забори та перевіряли радіаційний гамма фон на 14-ти локаціях та атмосферне повітря на склад азоту діоксид та ангідриду сірчистого на трьох локаціях. Виявили, що усі показники в нормі:
За санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, ДСанПіН від 22.04.2022р. №683 “Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру».
Раніше “ВК” розповідав, що забруднення, яке наступає Десною на Київ, за прогнозами Гідрометеослужби досягне Київської області 14-16 вересня. У Міндовкілля повідомляють про встановлення на Київщині додаткової системи аерації.
За підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.
“ВК” писав про те, що забруднена вода з російського Сейму може дістатися Дніпра – чи готові комунальники. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни.
У останні дні серпня “ВК” повідомляв, що жителів столиці просили не вудити та не купатися в Десні через забруднення, яке пливе з території РФ. А на території Чернігівської області гине риба в Десні через забруднення, яке приходить з річки Сейм, що тече з країни-окупанта.
Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки Київводоканалу та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підриємство не зможе, пити воду, набрану з бюветів буде можна.
“ВК” також публікував посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює.