Забруднена вода Десни може дістатися до столиці: що кажуть у Міндовкіллі та “Київводоканалі”

Автор: Галина Ворона
03:33 10.09

Забруднена вода у річці Десна рухається в напрямку Києва і може дістатися столиці уже 10 вересня. Саме з цієї річки вода подається у крани близько 60% киян. Втім, Міністерство захисту довкілля і “Київводоканал” в один голос запевняють, що ситуація під контролем.

Забруднена вода Десни може дістатися до столиці: що кажуть у Міндовкіллі та “Київводоканалі” Фото: Depositphotos
Світлодіодне освітлення

Про це пише “Комерсант український”.

У Міндовкіллі вже кажуть про позитивну динаміку стосовно забруднення річки Сейм.

“За результатами вимірювань в пробах вод, відібраних в р. Сейм 5 та 6 вересня, стан води покращується. Вміст азоту не перевищено у всіх створах. Спостерігається незначне збільшення розчиненого кисню у воді, зменшення різкого неприємного запаху та відновлення природного кольору. Загиблої риби не виявлено”, – цитує видання заяву профільного міністерства.

Навколо річки Десна ситуація залишається складнішою. На Чернігівщині зафіксовано випадки мору риби.

“Загалом за весь час ліквідації надзвичайної події у річках Сейм та Десна було зібрано близько 26 тонн загиблої риби”, – розповіли чиновники.

Проте є і позитивні зрушення. У місцях найбільшого забруднення здійснюється штучне наповнення води киснем, і це уже дає результати.

“У точках здійснення аерації вміст розчиненого кисню у воді за три доби збільшився вдвічі, що свідчить про поступове розбавлення забруднення”, – звітують фахівці з міністерства.

Чиновники заспокоюють: у місцях водозаборів води для столиці та міст-супутників ситуація залишається стабільною.

“За даними Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики МОЗ, на сьогодні якість води річки Десна у місцях водозаборів м. Києва та м. Бровари перебуває на рівні значень, характерних для цього періоду. Перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено. Ризики для здійснення водозабору відсутні”, – запевняють у Міндовкілля.

Втім, вода все одно рухається до Києва, 60% якого споживає воду саме з Десни. В міністерстві не виключають, що забруднення до столиці може й не дійти, але не беруться стверджувати це прямо.

Станом на сьогодні швидкість переміщення забруднення сповільнилась в межах м. Чернігів в місці зруйнованого автомобільного мосту. Основна маса забрудненої води дійшла до села Боромики Чернігівського району Чернігівської області. Далі за течією стан поверхневих вод р. Десна задовільний. Зміни фіксуються точково і не скрізь мають однорідний характер”, – йдеться у повідомленні у Міндовкілля.

У “Київводоканалі” теж “усе під контролем”.

“Вкотре нагадуємо, що ситуація з водопідготовкою та водопостачанням у столиці знаходиться під контролем. Вода, яка подається у домівки киян, безпечна, її якість постійно контролюється, тож загроз для споживачів немає”, – повідомили у комунальній службі.

Комунальники кажуть, що постійно відбирають проби води і на водозаборі, і на всіх етапах водопідготовки, та знають що робити раптом що.

У разі погіршення показників у Десні, технологічний процес водопідготовки буде негайно скоригований. За необхідності фахівці застосують відповідні реагенти, щоб гарантувати належний рівень очищення та безпеки води для споживачів”, – діляться в КП.

Читайте також:  Катастрофа для довкілля: у Києві сталося 17 великих пожеж за добу

Нагадаємо, 27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.

Як повідомляв “ВК”, у КОВА заявили, що у річці Десна не було виявлено отруйну речовину, але краще не купатися і не ловити рибу.

Великий Київ у Google News

підписатися