Зняти квартиру у столиці: аналітики говорять про стабільний ринок нерухомості

Автор: Любава Лисичкіна
21:42 25.03

Ринок оренди нерухомості в регіонах без активних бойових дій стабілізувався ще в кінці весни минулого року. У Києві він також має практично не суттєві коливання.

Зняти квартиру у столиці: аналітики говорять про стабільний ринок нерухомості Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, у серпні–вересні в столиці та ще деяких містах відчувалася сезонність. Проте,  за 6 місяців оренда на однокімнатні квартири зросла  лише на 7%.

Тобто ціни зростали й падали разом з попитом. Хоч ринок стабільний вже майже рік, аналітики прогнозують, що сезонність надалі впливатиме на вартість. Цієї весни це також відбудеться.

Наразі, ситуація по Києву має такий вигляд:

  • 1–кімнатні – 14 000 гривень (+7% за пів року);
  • 2–кімнатні – 20 000 гривень (+2% за пів року);
  • 3–кімнатні – 32 500 гривень (+4% за пів року).

Варто додати кілька слів про кредити на квартири. Так, з початку 2024 року на первинному ринку найбільший попит на придбання житла в іпотеку (близько 70% усіх угод) спостерігається на 1,2-кімнатні квартири площею від 45 кв. м до 70 кв. загальною вартістю від 2 млн. до 3 млн грн.

В переважній більшості випадків угоди укладаються терміном до 20 років з початковим внеском у 30% вартості будинку,  розповіла Олена Дмитрієва, перша заступник голови правління ГЛОБУС БАНКУ.

Вона зазначила, що для потенційних позичальників-покупців, крім ціни та площі будинку, важливими є:

  • безпека проживання (локація, регіон та місто), 
  • наявність самодостатньої інфраструктури (рекреаційної, дитячої, соціально-побутової, спортивної тощо, наявність містких паркінгів), 
  • вдале розташування з урахуванням транспортного сполучення,
  • безпека проживання у самому ЖК (цілодобова охорона, закрита від сторонніх територія), тощо

Вона прогнозує, що з квітня по червень 2024 року на первинному ринку за програмою «ЄОселя» та спільними іпотечними програмами банків та девелоперів може бути укладено сумарно до 200-250 іпотечних угод на загальну суму до 500 млн грн. При цьому близько 80-85% іпотек буде видано у Києві, Київській області та деяких обласних центрах, переважно у західних областях.

До слова, у Дарницкому районі створюють комісію, щоб з’ясувати, чому з кранів тече “кокакола”.

Великий Київ у Google News

підписатися