Знесуть чи відремонтують? “Тарілку” на Либідській обнесли парканом (ВІДЕО)

Автор: Тетяна Сененко
16:11 28.07

Паркан, який днями почали встановлювати навколо будівлі з «тарілкою» біля метро «Либідська» у Києві, зводять для проведення реставраційних робіт. Будівля має охоронний статус і знищення їй не загрожує

Знесуть чи відремонтують? “Тарілку” на Либідській обнесли парканом (ВІДЕО)

Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ»повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Чиновник нагадав, що будівля має статус пам’ятки місцевого значення і охороняється законодавством. Власник будівлі начебто планує тут рестраврацію, яку раніше погодили в КМДА.

«Будуть виконуватись роботи по реставрації тарілки і по реставрації зліва і зправа двох крил будівлі (…) Власник, який хоче там доробити цей проект, ми бачимо з його сторони позитивні рухи. Дійсно був розглянутий проект реставрації, показали, що буде реставруватися і всередині, і ззовні. Функціональне призначення тарілки — вона як акустичний зал, і цей зал буде відреставрований і відновлений» — зазначив Никоряк.

 

Читайте також: “Тарілка” прилетіла в перелік реєстру пам’яток архітектури

За його словами, в КМДА про будівництво паркану «знають і контролюють».

Також Никоряк зазначив, що прибрати каркас нової будівлі позаду «тарілки», який збудували за останній рік, вже не вийде. Він припускає, що якби будівля раніше отримала охоронний статус, цього вдалося б уникнути.

Читайте також: На Либідській знесуть три будівлі, аби добудувати ТРЦ

«Може б у неї (будівлі – ред.) були охоронні зони і та задня частина так близько б не підійшла до тарілки. Але у власника був погоджений проект таким чином, ми в авральному режимі почали розглядати об’єкт для внесення у пам’ятки місцевого значення» — зазначив чиновник.

Нагадаємо, раніше Шевченківський районний суд Києва заборонив демонтаж будівлі “Квіти України”, тому що забудовник порушив немайнові авторські права архітектора Миколи Левчука, який спроєктував споруду.

 

Великий Київ у Google News

підписатися