Знайшли десантника, який розстріляв у Бучі дев’ятьох цивільних чоловіків

Автор: Любава Лисичкіна
16:41 21.05

Окупанти знайшли в одному з будинків чоловіків, допитали їх, відвели у двір будівлі неподалік та розстріляли.

Знайшли десантника, який розстріляв у Бучі дев’ятьох цивільних чоловіків

Журналістам видання “Важные истории” вдалося ідентифікувати одного з цих російських військових, чиє обличчя показали у матеріалі The New York Times 20 травня. Свою статтю видання супроводило кадрами з камери відеоспостереження, розташованої через дорогу від місця страти.

 Так, з великою ймовірністю, на фото NYT справа стоїть 37-річний Чингіз Атантаєв. На це вказують послуги сервісу з розпізнавання осіб, а також зібрані журналістами деталі біографії військового.

Виявилося, що Атантаєв – уродженець російського Магадана, який вже тривалий час проживає у Пскові. Саме там дислоковані 104 та 234 десантно-штурмові полки (військова частина 32515 та військова частина 74268 відповідно). Саме військові цих частин, за повідомленням NYT, займалися зачисткою Бучі.

Атантаєв у своїх соцмережах підписаний на численні групи, пов’язані з армією, зброєю та бойовими єдиноборствами. Також відомо, що 2017 року чоловік домагався покращення житлових умов та подавав до псковського суду позов до Міноборони “про визнання неповнолітньої доньки його дружини членом сім’ї військовослужбовця”.

На свою сторінку в соцмережі “Вконтактє” Атантаєв  востаннє заходив 12 квітня. 

Журналісти зателефонували його дружиніТетяні Чеснак, проте вона відмовилася зв’язати їх із Чингізом та відповідати на запитання про чоловіка. Проте Тетяна сказала, що статтю американського виданнявважає “однозначно фейком”.

“Самі гляньте, солдати там гладко поголені. Як ви гадаєте, вони там у такому вигляді ходили чи що? Тому, де вони взяли ці фотографії – взагалі незрозуміло”, – сказала дружина російського бійця.

Нагадаємо, мер Бучі заявив, що вбито кожного п’ятого з числа тих, хто залишався в окупованому місті.

 1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук заявив про звільнення міста від російських окупантів. Після цього почала відкриватися інформація про звірства, які скоїли в окупованому місті російські військові. Зокрема, було виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей; по вулицях лежать десятки трупів, деякі із них із зав’язаними за спиною руками. Також виявляли тіла оголених жінок.

Великий Київ у Google News

підписатися