Живі стіни від фундаменту до даху: як в’юнкий виноград обвив багатоповерхівку на проспекті Бажана

Автор: Галина Ворона
02:40 03.10.2023

Столична влада активно впроваджує у місті новий екопроєкт з вертикального озеленення “Місто живих стін”, висаджуючи в’юнкий виноград біля низки будівель. Якими їхні стіни у майбутньому – можна побачити на прикладі будинку на проспекті Миколи Бажана, де такі рослини висадили вже дуже давно.

Живі стіни від фундаменту до даху: як в’юнкий виноград обвив багатоповерхівку на проспекті Бажана
Світлодіодне освітлення

Каскади живих стін показали на Facebook-сторінці Дарницької РДА.

Як зазначається, на житловому будинку по просп. Миколи Бажана виноград Вічі дістався майже до самого даху.

Ця ліана не може похвалитися красивими квітами чи смачними плодами, але її гладке щільне листя має дуже цікаву форму, яка дещо нагадує листя плюща. Влітку воно темно-зелене, восени повільно стає помаранчевим – з часом набуваючи багряно-червоних відтінків. У приміщенні з озелененим дахом та стінами під час спеки буде прохолодніше. Окрім того виноград Вічі захищає від літньої спеки та надмірної вологи”, – зауважили в райадміністрації.

Читайте також: Неприваблива стіна покриється живим килимом: біля кінотеатру “Жовтень” висадили виноград Вічі 

Нагадаємо, екоініціативу з впровадження вертикального озеленення пропагує столична влада. Які плюси називають – читайте тут. Першою на неї відгукнулась Солом’янка, другою – Дарниця. Печерський район також долучився до нового екопроекту. В парку “Наталка” також висадили виноград Вічі (ФОТО).

Біля мерії також висадили виноград Вічі, який вкриє стіни зеленим килимом. Днями в’юнкий виноград висадили довкола будівлі на вулиці Січових Стрільців.

Великий Київ у Google News

підписатися