Жорсткі недоліки в плануванні квартир – чого варто уникнути, якщо ви ще можете внести правки

Автор: Оксана Тупальська
19:15 21.02

Якщо ви взялися за генеральний ремонт з можливим переплануванням або можете обрати, як виглядатиме ваше помешкання на етапі планування, варто знати про основні недоліки, які мають квадратні метри в масовій забудові.

Жорсткі недоліки в плануванні квартир – чого варто уникнути, якщо ви ще можете внести правки
Світлодіодне освітлення

1.Два кроки від дверей – а там шахти вентиляції та труби. Якщо в коридорі тісно, знести тонкі перестінки вам допоможе ремонтник за 1-2 дні. Вибив частину ванної кімнати та туалету, виніс сміття та встановив нову на пів метра далі – і вже маєте більший коридор та місце для шафи з одягом. Подібна історія з комірчиною, яку можна винести назавжди та підшпаклювати стіни. Якщо ж за першою незручною стіною каналізаційна труба – доведеться погодитись на тісні коридори. 

2.Кімнати-вагончики. Навіть з великим загальним метражем такі приміщення виглядають незатишно. Часом краще розділити дві кімнати поперек, зносячи між ними стіну або зробити одну велику залу з зонуванням, аніж мати окреме, але незручне помешкання. 

3.Двері спальні, що впираються у вхідні до квартири. Зручно, це коли увійшовши до квартири ти потрапляєш у вітальню, де стоїть телевізор, диван для зустрічі гостей і де найбільше часу проводять усі мешканці. А вже спальня і дитяча кімната або робочий кабінет знаходять далі по коридору. Людині комфортно відпочивати у “конурі”, куди можна заховатися і нікого не чути і не бачити, аніж на проході під шум ліфта та брязкання ключів, які відкривають квартиру сусідів. 

4.В квартирі забагато несучих стін. Перепланування не завжди роблять через нелогічне чи неправильне розташування кімнат – а часом просто щоб перезавантажити простір. Скажімо, люди прожили в квартирі 30 років, і вона так приїлася, що аж з’їхати хочеться. Тоді можна попересувати стіни, змінити підходи до балконів та перенести вхід до кухні. Або просто хочеться хати, не такої як в сусідів. Якщо ж усі стіни несучі – доведеться жити так, як спроектував колись забудовник. Особливо якщо ваш дім – панелька. 

5.Проводячи перепланування варто звертати увагу і на джерела шуму в квартирі. Бо якщо стіна тонка – вона легше передає звуки з кухні, вбиральні, та навіть з кімнати, де збираються побалакати мешканці. Якщо не хочете слухати зайвого – запросіть майстра, який зробить звукоізоляцію. Пів дня роботи, невеликі витрати, і ваше життя стало в рази комфортнішим. Часом прислухатися варто і до гаміру від сусідів та зі сходів – адже і стіни в коридорах та суміжні з іншими квартирами можна ізолювати. 

Раніше “ВК” розповідав, що проект оренди житла в Києві з переважним правом викупу запустило столичне підприємство “Житло-Інвест”. Для оренди з можливістю викупу пропонують вже збудовані квартири.

Великий Київ у Google News

підписатися