Киянам пропонують оренду квартир в новобудовах з перспективою викупу – що про це відомо

Автор: Оксана Тупальська
15:15 21.02

Проект оренди житла в Києві з переважним правом викупу запустило столичне підприємство “Житло-Інвест”. Для оренди з можливістю викупу пропонують вже збудовані квартири.

Киянам пропонують оренду квартир в новобудовах з перспективою викупу – що про це відомо
Світлодіодне освітлення
Хто може стати учасником програми “Житло-Інвест”:
  • громадяни, які перебувають на квартирному обліку в місті Києві та мають статус учасника бойових дій та члени їх сімей (до розміру орендної плати застосовується коефіцієнт 0,50);
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО), які перебувають на квартирному обліку в місті Києві (до розміру орендної плати застосовується коефіцієнт 0,50);
  • громадяни, які не відносяться до зазначених вище категорій населення.

Які витрати покладаються на орендаря:

– орендна плата (винагорода Орендодавця) – щомісячно;
– накопичувальний платіж (вартість об’єкта розбивається на кількість місяців згідно договору (максимум 120 місяців) –  щомісячно до 5-го числа (при укладенні Договору оренди сплачується накопичувальний платіж за перший і останній місяці);
– резерв непередбачених витрат (3%) від вартості квартири – сплачується одноразово при укладенні Договору оренди;
– страховий платіж (страхування квартири) – сплачується щорічно;
– комунальні платежі – сплачуються щомісячно відповідно до рахунків.
 
Житлові комплекси, в яких надається оренда з правом викупу:
  • ЖК “Італійський квартал”
  • ЖК “Медовий”
  • ЖК “Terracotta”
  • ЖК “OK’LAND”
  • ЖК «Liko-Grad Perfect Town»
  • ЖК «Причал 8»
  • ЖК «Паркове Місто» 

Що відомо про “Житло-Інвест”

Київрада у вересні 2022 року та листопаді 2023 року сумарно на 4 млрд грн збільшила розмір статутного капіталу КП “ФК “Житло-Капітал” коштами з міського бюджету.

У сесійній залі Київради це питання викликало палку дискусію. Зокрема, керівництво даного КП звинувачували у тому, що воно переплатило за “попередні” 567 квартир та використала з них за призначенням дуже малий відсоток. Також зазначалось, що “ФК “Житло-Капітал” не звітує перед міськрадою щодо своєї роботи, а тому не можна зрозуміти, наскільки ефективною та рентабельною є його діяльність, що грошей в казні для цього немає, що фінанси краще направляти на підтримку обороноздатності Києва.

Водночас, голосів у сесійній залі на прийняття рішення про фінансування підприємства вистачило. 

Зазначалося, що завдяки рішенню мають намір досягти декількох цілей, зокрема – збільшити доходи вказаного КП від здійснення своєї статутної діяльності та зменшити кількість осіб, які перебувають на квартирному обліку і на даний час потребують допомоги у вирішення власних житлових питань.

Скандал з КП: у 2015 році Департамент внутрішнього фінансового контролю і аудиту КМДА встановив, що дане підприємство протягом 2012-2014 років неефективно використало кошти на загальну суму майже 279,9 млн. грн. Через це КП “ФК “Житло-Інвест” не отримано доходів орієнтовно на суму 126,5 млн гривень, а бюджет Києва недоотримав частину чистого прибутку орієнтовно в розмірі 63,3 млн гривень.

З квітня 2015 року КП “ФК “Житло-Інвест” очолює Віктор Погребной. Останній в 2010 році був членом Партії регіонів та депутатом сільради с. Лісники в Києво-Свя­то­шинському районі Київської області. З 2014 до 2015 року працював заступником директора КП “ФК “Житло-Інвест”, а з 2015 року директор підприємства. 

Раніше “ВК” розповідав, що у столиці з 2019 року діє програма, що передбачає забезпечення житлом учасників бойових дій. Кореспондент “Великого Києва” поцікавився у КМДА, як вона працює та чи надавалися захисникам та їхнім родинам необхідні квадратні метри.

Великий Київ у Google News

підписатися