Жінки мають бути щасливими. Депутатка закликає підтримати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції

Автор: Любава Лисичкіна
21:54 29.11.2021

Її підписантами наразі є 45 країн + Євросоюз.

Жінки мають бути щасливими. Депутатка закликає підтримати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції
За словами депутатки Київради від “Європейської Солідарності” Людмили Ковалевської,  Україна має займати гідне місце серед цивілізованих країн  і ратифікація Стамбульської конвенції – це ще один крок до того, щоб стати такою країною.
 
Відомо, що конвенція регулює право жінок та дівчат бути захищеними від насильства. Зокрема, від  психологічного і фізичного  насильства, переслідування,  усіх дій сексуального характеру без згоди людини, примусового шлюбу та аборту, тощо. 
 
Україна брала участь у розробці Конвенції разом з іншими державами РЄ. 7 листопада 2011 року Україна підписала Стамбульську конвенцію, проте вона так і не була ратифікована українським парламентом.
 
“Нашому удівітєльному Президенту, звичайно, не до прав людини, гендерної рівності, тощо. Такий вже у нас гарант. Але маємо рухати цю справу. Звертаюсь до вас з проханням підтримати петицію про ратифікацію Парламентом України Стамбульської конвенції. Підтримайте, будь ласка!” – додає Ковалевська. 
 
На її переконання,  жінки мають бути щасливими і посміхатись.
 
Підписати  петицію можна тут. 
 
Відомо, що в Україні з’явився перший мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA. До слова, кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята — помирає після нанесених травм. Аби хоч якось зарадити такій сумній статистиці, Євгенія Фулен, київська фотохудожниця, вирішила зробити серію муралів, присвячених домашньому насиллю. Її героїні не бояться говорити про свої особливі історії.
 
Варто знати, що насильство — це не сімейна справа, а злочин. Родина має бути безпечним місцем, а не місцем страху.
 
Нагадаємо, Зеленський переклав облаштування держкордону на місцеву владу

Великий Київ у Google News

підписатися