Згадую і слина тече. Легендарна київська перепічка святкуватиме 40-річчя

Автор: Любава Лисичкіна
22:23 18.03

“Сосиска в тісті”, “київський хот-дог”, “перепічка”… Легендарний столичний фаст-фуд у цьому році святкуватиме 40-річний ювілей.

Згадую і слина тече. Легендарна київська перепічка святкуватиме 40-річчя

Про історію перепічки пише My Kiev.

Легендарний “київський пиріжок” важить близько 150 грамів і коштує всього 18 грн.  Всередині – світле тісто і темна зверху сосиска, розташована ближче до одного з країв. За формою зовні нагадує засмажений чебурек, але за смаком – то щось фантастично-історичне. 

Заклад з’явивя в лютому 1981 на тому ж місці, де існує і нині.   “Гастрономічний  символ” кияни отримали з  легкої руки одного українського підприємця (зараз ТОВ володіє підприємець Ігор Грищенко).

Раніше на тротуарі біля “заповітного віконця” перебували кілька високих столів-стійок, але пізніше їх прибрали. Коштувала “перепічка” спочатку близько 22 копійок. За 30 років подорожчала до 4,5 грн, а за наступні 10 років – ще майже на 14 грн.

Цікаво, що існує версія, що “перепічка” – це спосіб  позбавлятися від прострочених сосисок, які  залежувалися в гастрономі поруч. Але чи було це насправді, наразі ніхто не скаже. 

Останнім “сюрпризом” від столичної перепічки  стала  рекламна еротична фотосесія в соцмережах,    нібито проплачена власниками “Київської перепічки”. Оголена фотомодель тримала в руках легендарну булочку. 

Авторів реклами звинуватили не тільки в сексизмі, а й в плагіаті.  Омбудсмен з прав людини в Україні звернулася до Держслужби з питань захисту прав споживачів, щоб діяльність ТОВ перевірили.  

Мало хто з киян знає, але “перепічка” отримала звання переможця за якістю в 2015-2018 роках. Також точка з “київським пиріжком” впевнено зайняла місце серед перших 50-ти столичних закладів в рейтингу американського сайту подорожей TripAdvisor.  

До слова, у Києві створили новий гастрономічний продукт. Знайомтеся – Kyiv Pie.

Великий Київ у Google News

підписатися