Земля з озерами та луками: як село Позняки братів Мойсея та Леонтія стали частиною великого міста

Автор: Оксана Тупальська
15:11 18.10

На місці сучасних Позняків існувало однойменне село, перша письмова згадка про який датується другою половиною XVI століття. Назва, ймовірно, походить від імені Позняк — його носили власники стародавнього поселення Паньковщина, брати Мойсей і Леонтій. У 1631 році село перейшло у власність митрополита Київського Петра Могили, а пізніше – Києво-Братського монастиря.

Земля з озерами та луками: як село Позняки братів Мойсея та Леонтія стали частиною великого міста
оренда квартири Київ
За даними перепису 1897 року, Позняки налічували 93 домогосподарства і близько тисячі людей, розповідають у групі “Позняки. Осокорки”.
Кількість населення зростало, і в 1920-х роках село розділилося на Старі та Нові Позняки.
“На кадрах зображені вулиці з будинками та парканами, місцеві жителі одягнені в український народний та звичайний радянський одяг. А також одне з Позняківських озер (якого більше не існує — раніше їх було набагато більше)”, – кажуть дослідники історії Києва.
На фото кадри датовані 1939 роком. У той час Позняки вже впродовж 4 років вважалися частиною Києва, а саме його новим районом – Дарницьким.
“Але насправді вони продовжували залишатися селом. Навколо були паводкові луки і майже два десятки озер, більшість з яких були засипані пізніше,під час будівництва панельних будинків”.
У 1980 році старі будинки зносять. І сучасний масив з’явиться тільки в 1989 році. Поступово практично всі озера засипалися, а мальовниче село Позняки перетворилося в житловий район з багатоповерхівками.
 
Раніше “ВК” розповідав, як історик ходив до водойми, на якій, як відомо з історичних даних, знаходилося село Позняки, відоме з 1538 року. Воно належало Видубицькому монастирю. Там навіть стався кілька століть тому будівельний скандал. 

Великий Київ у Google News

підписатися