Зеленський змінив голову Дарницької РДА

Автор: Галина Ворона
15:52 28.01

Центральна влада почала переназначати голів райдержадміністрацій у Києві. Перша рокіровка сталась у Дарницькому районі.

Зеленський змінив голову Дарницької РДА

Як повідомляє Дарницька РДА, розпорядженням Президента України від 27.01.2022 № 10/2022-рп Ярослава Лагуту звільнено з посади голови Дарницької райдержадміністрації.

Тимчасовим виконувачем обов’язків голови розпорядженням Президента України від 27.01.2022 № 13/2022-рп призначено першого заступника голови райдержадміністрації Миколу Калашника.

Читайте також: “Зелена влада узурпує виконавчу владу в Києві”: Олександр Погребиський про призначення голів РДА

Нагадаємо, днями Кабмін погодив звільнення трьох голів РДА.

Як повідомляв “Великий Київ”. згідно з новим порядком призначення та звільнення голів районних державних адміністрацій (РДА) у Києві, тепер кандидатів на посаду пропонуватиме прем’єр-міністр. Відповідну постанову 24 січня підписав глава уряду Денис Шмигаль. Вона передбачає, що глави районних адміністрацій призначаються на посаду та звільняється від неї президентом України за поданням Кабміну згідно з пропозиціями прем’єр-міністра України. Раніше глави РДА у Києві призначалися та звільнялися за погодженням з головою Київської міської держадміністрації.

Таким чином, звільнення і призначення голів РДА має затверджувати президент.

Зауважимо, центральна влада вже давно прагне відібрати частину повноважень у очільника Києва Віталія Кличка, розділивши повноваження голови Київської міської ради і голови Київської міської держадміністрації та призначивши свого кандидата на посаду голови КМДА. Відповідні зміни передбачені законом про столицю, який Верховна Рада хотіла прийняти за прискореною процедурою. Народні депутати фракції “Європейська солідарність” заблокували розгляд законопроєкту про столицю за прискореною процедурою, тобто без урахування поправок.

Великий Київ у Google News

підписатися