Зеленський записав відеозвернення з нагоди Дня пам’яті та примирення (ВІДЕО)

Автор: Любава Лисичкіна
17:46 08.05

Як і торік, президент перебуває на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 1942-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.

Зеленський записав відеозвернення з нагоди Дня пам’яті та примирення (ВІДЕО)

Як зазначив  Володимир Зеленський  у відеозверненні, сьогодні українці вклоняютьсяся перед всіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, захищав світ, перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни. Це  ветерани, які протидіяли нацистам, підпільники, військовополонені, остарбайтери, бранці концтаборів, діти війни, цивільне населення та кожен, хто постраждав від нацистської окупації.

“Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь. Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли”, – сказав Зеленський.

Він також наголосив, що за квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів людських життів. І це більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих. 

Зеленський звернув увагу, що у світі, де існує понад сім тисяч різних мов, є одна, особлива, яка щороку 8 травня, у День пам’яті та примирення, об’єднує багато народів світу: “Коли ми плачемо однією мовою. Коли ми мовчимо однією мовою. Це мова безмежної шани й поваги до пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні».
Додамо,  трохи раніше Зеленський пояснив, що  День пам’яті та примирення у всьому світі відзначається, щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І в нас цю дату встановили не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...