Зеленський відреагував на петицію активіста Стерненка про заборону в’їзду росіянам

Автор: Володимир Хлєбников
21:59 27.11.2021

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо заборони чи обмеження в’їзду на територію України для громадян Росії. Петицію 2 листопада на сайті глави держави розмістив активіст і блогер Сергій Стерненко.

Зеленський відреагував на петицію активіста Стерненка про заборону в’їзду росіянам

Петиція Стерненка набрала майже 27 тисяч електронних підписів. Для її розгляду президентом було досатьо 25 тисяч.

У своєму зверненні активіст, зокрема, пропонував “запровадити заборону для громадян РФ на відвідування території України чи впровадити візовий режим”. Ще 11 листопада ініціатива зібрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

У своїй відповіді Зеленський зазначає, що раніше вже було вжито низку заходів щодо обмеження в’їзду росіян. Так, в’їзд громадян Росії до України здійснюється лише за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами. Крім того, було введено збір біометричних даних. Також президент нагадав про такі спецзаходи, як санкції та заборона в’їзду для осіб, які становлять загрозу нацбезпеці.

Запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення та аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема, з погляду аспектів безпеки та можливих соціальних наслідків нововведень”, — йдеться у відповіді глави держави.

Також зазначається, що Зеленський направив петицію прем’єр-міністрові Денису Шмигалю, секретарю РНБО Олексію Данилову та голові СБУ Івану Баканову з проханням “проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Росії відповідно до потреб забезпечення безпеки та захисту національних інтересів”.

Читайте також: Шуфутинський зібрався співати в Києві. СБУ вже в курсі

Як повідомлялося, 26 листопада у міжнародному аеропорту “Борисполі” прикордонники зупинили росіянку, яка влітку 2018 року незаконно відвідувала тимчасово окуповану територію АР Крим. У 2019 році жінка отримала заборону на в’їзд до України на три роки, однак знову спробувала “прослизнути”.

Крім того, 17 листопада у пункті пропуску “Київ” (“Жуляни”) прикордонники зупинили росіянку, яка влітку незаконно відвідала АР Крим. 22-річній москвичці, яка виявилася блогеркою, заборонили в’їзд до України на три роки.

Великий Київ у Google News

підписатися