Зелені зони та «зелений» ігнор: як пройшла чергова сесія Київради

09:04 09.07.2021

 У четвер, 08 липня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було більше п’яти сотень питань, розгляд яких розтягнувся на цілих сім годин.

Зелені зони та «зелений» ігнор: як пройшла чергова сесія Київради

Засідання традиційно розпочалося з «мотиваційної» промови Київського міського голови Віталія Кличко, який закликав депутатів затвердити рішення щодо нормативної грошової оцінки земель у столиці.

А в той же час, біля будівлі КМДА проходив мітинг учасників АТО-ООС, які звинуватили громадського діяча Олексія Гриценка та депутатку від «Слуги народу» у лобіюванні «рейдерського захоплення» землі біля озера Вирлиця.

На думку ветеранів, проєкт рішення щодо створення біля цього озера заказнику місцевого значення площею 98 га нівелює будівництво центру реабілітації учасників бойових дій та благоустрій набережної.

Як стверджує депутатка «Слуги народу» у Київраді і заступниця голови екологічної комісії Євгенія Кулеба, створення заказнику унеможливить використання площі біля озера під забудову та меліорацію, а також сприятиме збереженню та відтворенню природних комплексів.

Ветерани ж, які відстоюють будівництво реабілітаційного центру, впевнені: будівництво так званих «екопарків» – лише схема викачування грошей з бюджету та спосіб відібрати земельну ділянку у одного забудовника і передати «своєму». За це вони мають намір домогтися покарання як для заступниці голови екологічної комісії Київради Євгенії Кулеби, так і для радника мера Києва з питань екології Олексія Гриценка.

Треба зазначити, що питання розгляду проєкту рішення про створення ландшафтного заказнику місцевого значення «Озеро Вирлиця» поки відкладене та на це пленарне засідання не виносилось.

На минулому пленарному засідання 24 червня, за ініціативою депутатів «Європейської солідарності», було дано протокольне доручення запросити народних депутатів-мажоритарників, а також інших, хто опікується питання розвитку Києва. Всього таких було 13 депутатів від однієї й тієї ж партії – «Слуга народу».

Планувалося, що депутати Київради влаштують сесію питань-відповідей на гострі питання, що стосуються розвитку Києва.

Але проблема в тому, що жоден з 13-ти депутатів не прийшов.

Мабуть, питання розвитку Києва цих нардепів почнуть цікавити ближче до чергових виборів до Верховної Ради – тобто ще нескоро. Депутати почали розгляд питань порядку денного з прийняття рішення щодо демонтажу пам’ятного знаку дружби між Києвом та Москвою, який знаходиться на вул. Якубовського, 8. Цей проєкт підтримали 80 депутатів.

Не голосувала фракція «ОПЗЖ» у повному складі, а також депутати Овраменко та Іщенко (обидва – «УДАР»), Веремеєнко та Іванченко (обидва – «Єдність»), Віталій Кличко та депутат від «Голосу» – Тарас Козак. До речі, фракція останнього декларує патріотизм, але пан Козак вирішив не підтримувати рішення демонтажу «знаку дружби» з містом, яке є столицею держави-агресорки.

Ще одне важливе рішення – створення нових зелених зон у всіх десяти районах столиці. На цей раз, депутати підтримали створення аж 65-ти таких зон загальною площею 36 га.

Найбільше зелених зон з’явиться в Дарницькому та Дніпровському районах (по 12), але й інші райони не «обділили». В Шевченківському та Подільському р-нах буде по 8 зелених зон, в Святошинському – 6, в Оболонському – 5, в Голосіївському, Деснянському та Солом’янському – по 4, а в Печерському – дві.

Щодо інших рішень, які були прийняті Київрадою, треба окремо відзначити:

  • Виділення коштів на оздоровлення 186 дітей в 2021-му році, які мешкають поблизу сміттєзвалищ в мікрорайоні Пирогово;
  • Створення чотирьох інклюзивно-ресурсних центрів для дітей в Дарницькому, Деснянському, Дніпровському та Оболонському районах;
  • Затвердження програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2022-24 роки»;
  • Звернення до Кабміну та ДАБІ щодо неможливості введення в експлуатацію скандального будинку на Подолі, а також анулювання відповідного сертифікату;
  • Виділення земельної ділянки для аеропорту «Жуляни» під його подальшу реконструкцію та розширення злітно-посадкової смуги в 2023-му році.

Також депутати зобов’язали КО «Київзеленбуд» звітувати щодо планів на обрізку та вирубку дерев. Тепер після прийняття рішення на обрізку або вирубку дерев, за 30 календарних днів повинно публікуватись таке рішення на офіційних сайтах КМДА, управління екології, а також «Київзеленбуду».

Але скандал сьогодні таки був – вже після сесії, депутат від фракції «Голос» Максим Нефьодов в соціальній мережі «Фейсбук» назвав противників будівництва меморіального комплексу «Бабин Яр» за кошти росіян праворадикалами.

Раніше ми повідомляли про тиск на депутатів Київради щодо будівництва цього комплексу.

Великий Київ у Google News

підписатися